Spor adamları ne yazdı?

Spor adamları ne yazdı?
Dün akşam Milli Futbol takımının 3-0 kazandığı maçın ardından spor adamları ne yazdı.

MEHMET DEMİRKOL
Emre'nin hücum sürekliliğiyle, Arda'nın rahat ettiği kanatlara gidişinden doğan santrafor arkası boşluğunu doldurabildik. Yani Selçuk İnan'ı daha az aradık. Doğrusu Emre belki'de İtalya'ya gittiğinden bu yana bu kadar sürekli şekilde ileride oynadığı bir maç hatırlamıyorum Zaten bizi rahatlatan da bu oldu. Kırmızı karttan sonra rakip sahaya kolayca yerleşebildik. 2-0'dan Selçuk'un oyuna girmesinden sonra yaşanan psikolojik rahatlıkla da iş şova döndü.

ŞANSAL BÜYÜKA
Koca bir ulusal maçı 'Avcı-medya' iddiasına çevirmeye gerek yok. Bu maçı Abdullah Avcı kazanmadı. Medya da kaybetmedi. Türkiye kazandı. Önemli olan da bu. Selçuk İnan, tartışmasız bu ülkenin en önde gelen orta saha oyuncularından biri. Belki de birincisi. Ama koca bir milli takımı getirip, sadece bir oyuncunun üstünde odaklamak doğru değil. En azından o takımdaki diğer oyunculara ayıp...

ZİYA ŞENGÜL
Hollanda maçında Abdullah Avcı’yı yerden yere vurduk. Özellikle ben, “Selçuk yoksa, sen niye varsın?” diye başlık attım. Bu maçta Selçuk’u herkes oynar diye bekliyordu. Ama Avcı, kendi futbol kafasındaki inançları doğrultusunda Selçuk’u yine onbire koymadı. Böylesine iddialı bir düşünceye sahip olan kişiyi her zaman alkışlarım. İyi oynamış, kötü oynamış benim çok umurumda değil. Abdullah Avcı’nın koyduğu tavır çok önemli.

ERMAN TOROĞLU
İki takım arasında kalite farkı var. 11’e 11 oynansa ne olurdu? Tartışılır...

Oynanmadığına göre, sahadaki gerçek bizim lehimize. Benzer iki pozisyonun hakem değerlendirmesi klasik ev sahibinden yana olunca, haliyle sonuç da ona göre oluyor. Maçı yayınlayan kuruluşun kameramanı da, yönetmeni de futbolu bilmeli. Onlar da statlardaki öğeleri tahmin edebilmeliler. Gol atıyoruz, Emre Belözoğlu birilerine koşuyor. Neden koşuyor? Niçin koşuyor? Televizyondaki seyirci merak içinde. Kameramanla yönetmen, yaleleri oynatıyorlar.

RIDVAN DİLMEN
Evet; rakip zayıf. Evet; maçın başında 10 kişi kaldılar. Evet; güç farkı var. Evimizdeyiz. 'Herhalde bu takımı yeneriz' demek kolay. Ama o zaman haksızlık yapmış oluruz. Oynayabileceği en iyi toplarından birini oynadı Milli Takım. Orta sahanın günümüzde en önemli bölge olduğunu, orta saha oyuncularının performanslarının hücum ve savunmada ne kadar önemli olduğunu yine gördük.
(MUT)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com