Spor Dünyasında Bir İlk Yaşandı!

Spor Dünyasında Bir İlk Yaşandı!
Gençlerbirliği'nde çalıştırıcının görevine son vermek isteyen yönetim, gördüğü karşı tepki sonucu istifa etmek zorunda kaldı.
Trabzon'da spor dünyasında bir ilk yaşandı. Takımın aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle, çalıştırıcının görevine son vermek isteyen yönetim Antrenörün istifasını istedi. Görevine son verilmek istenen çalıştırıcı, "başarısızlık benden değil sizden" dediği başkan ve yönetimini istifa ettirdi.

EFSANELERİN YETİŞTİĞİ KULÜP
Trabzonspor'un efsanevi takımının kaptanlarından Cemil Usta ve yine o günlerin unutulmaz futbolcularından Bekir Barçın'ın da yetiştiği kulüp olarak bilinen, müzesinde sayısız kupa bulunan, Türkiye şampiyonluğuna ulaşmış olan Süper Amatör Küme takımlarından Gençlerbirliği'nin son 5 maçta 3 yenilgi ile birlikte 2 beraberlik alması kulüpte gerilim yaşanmasına neden oldu. Bu gerilimin sonunda yaşananlar, dünyada futbol literatüre girecek önemli bir istifa olayın da başlangıcı oldu..

İSTİFA ET MESAJI
Gençliğinde Gençlerbirliği'nde futbol oynamış, daha sonraki yıllarda külübün her kademesinde görev alan Halil Melek, 23 yılını verdiği takımının bu yıl çalıştırıcılığına soyundu. Oynadığı son 5 macın 3'ünü mağlubiyet ikisinden beraberlikle ayrılan Gençlerbirliği'nde İddiaya göre, kulüp başkanı Rıdvan Olgun'un, antrenör Halil Melek'e telefon mesajı çekerek görevi bırakmasını istediği iletti.. Bunun üzerine çok kızan Melek'in, başkan Olgun'u arayarak, "Ben yoruldum doğrudur ama asıl sizler daha fazla yorulmuşsunuz. Görevi sizin bırakmanız gerekir" dedi. Bu sözler üzerine kulüp başkanı ve yönetim kurulunu toplantı yaparak istifa kararı alarak görevi bıraktı.

ANTRENÖR "SİZ YORULDUNUZ BIRAKIN"
Tam 23 yıldır Gençlerbirliği kulübüne hizmet ettiğini belirten Antrenör Halil Melek, "Antrenörlük yaptım, altyapıda çalıştım. Soyunma odalarından, saha yapımına kadar her şeyiyle ilgilendim. Sezon başında mevcut yönetim benimle çalışmak istedi. Onların istediği şekilde göreve başladım. Göreve geldikten 10 gün sonra lig başladı. Takım kötü sonuç alıyordu. Moralim çok bozuktu. Telefonum kapalıydı. Açtığımızda, ?Halil abi görevden ayrılmanı istiyoruz' diye bir mesajla karşılaştım. Şok oldum. Bir karar alınacaksa önce oturup konuşmak gerekirdi. Ben bu kulübün dışarından gelen antrenörü değilim ki, neferiyim. Oturup konuşma nezaketi olması gerekmiyormuydu? Ben de kendilerini aradım ve, ?Ben yoruldum ama siz daha yorgunsunuz her halde. Görevi sizler bırakın' dedim Onlar da bunun üzerine istifa kararı almışlar."

BAŞKIN KONUŞMAK İSTEMEDİ
Yönetimiyle birlikte istifa eden kulüp başkanı Rıdvan Olgun. İstifayla ilgili hiçbir yorum yapmak istemiyorum. Böyle gerekiyordu bizde arkadaşlarla böyle bir karar aldık. Herkese hayırlı olsun " diyerek bu konuda konuşmak istemediğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com