Spor federasyonlarında büyük vurgun!

Spor federasyonlarında büyük vurgun!
Toplam zararın hesaplanmasının dahi mümkün olmadığını belirttiler.
“Spor federasyonları yolsuzluğu” dosyasında, inceleme yapan bilirkişi raporunda  ilk etapta belirlenen zararın 3 Milyon TL olduğunu, ancak toplam zararın hesaplanmasının dahi mümkün olmadığını belirttikleri ortaya çıktı.Yüzme, Güreş, Hentbol, Tenis, Atletizm, Bilardo, Karate, Satranç, Judo federasyonları ile Belediyeler Birliği ve Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsündeki yöneticilerinden oluşan 81 kişinin şüpheli olarak yer aldığı, sipariş ihaleleri alan firma sahipleriyle birlikte şüphelilerin sayısınnın 100'ü geçtiği öğrenildi.
 
 “Çıkar amaçlı örgüt kurmak” ve “ihaleye fesat karıştırmak” gibi suçların olduğu soruşturmada Spor ve Gençlik eski Bakanı Suat Kılıç'ın bir dönem danışmanlığını yapmış  F.G’nin yanı sıra, Judo Federasyonu Başkanı F.U, bakanlık bürokratlarından Ö.A, firma sahipleri H.Y, C.U ve F.Ş’nin de yer aldığı belirtildi.
 
 Yapılan araştırma ve incelemelerde  Güreş, Hentbol, Tenis, Atletizm, Bilardo, Karate, Satranç, Judo federasyonları ile Belediyeler Birliği ve Gazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsündeki ihalelere de fesat karıştırıldığı tespit edildi. İhalelere hep 3 firmanın katıldığğı, kendi aralarında anlaştıkalrı belirtildi. İhaleler için, bazı bakanlık bürokratlarının da devreye girerek, hangi ihaleyi, hangi firmanın alacağını önceden belirleyerek, federasyonları uyardığı iddia edildi. Soruşturma sürüyor.(BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com