Spor Kulüpleri Yasası'yla kulüplerin önü açılacak

Spor Kulüpleri Yasasıyla kulüplerin önü açılacak
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç:

ANKARA (AA) - ZUHAL UZUNDERE KOCALAR - Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Spor Kulüpleri Yasası'yla kulüplerin birbirinden önemli ve farklı alanlarda önünü açacaklarını belirterek, "Eş zamanlı olarak Adalet, Gümrük ve Ticaret, İçişleri, Maliye bakanlıkları ve SPK ile de ortak çalışarak Türk sporunun başarıya koşacağı bir zemin oluşturmak istiyoruz" dedi.

Bakan Kılıç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kamuoyunun yakından takip ettiği Spor Kulüpleri Yasası üzerinde önemli ilerlemeler kaydedildiğini belirterek, süreç içerisinde kulüplerle, federasyonlarla, spor adamlarıyla ve akademisyenlerle çeşitli konularda fikir alışverişinde bulunulduğunu vurguladı. 

Alınan ortak fikirleri yazılı olarak spor hukukçularına sunduklarını, onların da görüşlerinin alınmasının ardından oluşturulan taslak metini Kulüpler Birliği'ne gönderdiklerini ifade eden Kılıç, şunları kaydetti:

"Kulüpler Birliği geçtiğimiz günlerde toplandı ve bize konuya ilişkin görüşlerini bildiren bir metin sundu. Biz de bu metin üzerinde gerekli çalışmayı yapacağız ve en kısa sürede nihai metni ortaya koyacağız. Çalışmalarımız devam ediyor. Tabii bu süreçte sadece Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak tek başımıza bir karar vermemiz mümkün değil. Eş zamanlı olarak Adalet, Gümrük ve Ticaret, İçişleri, Maliye bakanlıkları ve SPK ile de ortak çalışarak Türk sporunun başarıya koşacağı bir zemin oluşturmak istiyoruz. Bu yasayla Türkiye'de spor kulüpleri önemli kazanımlar sağlayacak."

Kılıç, yasayla kulüplerin bürokratik engellerden kurtulacağına dikkati çekerek, sözlerini şöyle tamamladı:

"İdari ve mali borçlanma konusunda sınırlama getirerek, bir nevi kulüplerimizin gelecekteki yapılarının da sağlam olması adına girişimde bulunuyoruz. Anonim olarak faaliyetlerine devam eden şirketlere 'Spor Anonim Şirketi' olma yolunu açıyoruz. Aslına bakarsanız bu yasayla kulüplerin birbirinden önemli ve farklı alanlarda önünü açıyoruz."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com