Spor tırları yola çıktı

Spor tırları yola çıktı
Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, "Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun" projesi kapsamında yola çıkan spor tırlarını uğurladı

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakan Akif Çağatay Kılıç, "Gelin Spor Yapalım Tek Galibi Dostluk Olsun" projesi çerçevesinde, 32 ili dolaşacak spor tırlarını uğurladı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK) işbirliğiyle spor kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında, 32 kenti dolaşacak spor tırları, Bakanlığın açık otoparkında düzenlenen törenin ardından yola çıktı. 

Tırları yolcu eden Bakan Kılıç, törende yaptığı konuşmada, ikinci kez düzenlenen projenin ülke sporuna çok büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Tırların, birlikte spor yaparak dostluk ilişkilerinin kurulması ve bedensel gelişimi artırma noktasında katkıda bulunacağını belirten Kılıç, "Bu yıl çok daha yüksek bir katılım bekliyoruz. Tesisleri yapmak önemli ancak asıl önemlisi tesislerin içini doldurmak. Lütfen sunulan imkanları sonuna kadar kullanın" dedi.

Kılıç, sporun temelinde amatör ruhun yattığına işaret ederek, "Amatör sporların çok büyük önemi var. Hem kendisini hem de ülkesini en üst seviyede temsil etmek isteyen, aynı zamanda kardeşiliği ve dostluğu yaşamak isten gençlerimizin temel amacında bu amatör ruh yatar" diye konuştu. 

"Sadece yarını düşünmeyeceğiz. Gençlerimizin bugüne de katacakları çok şey var" diyen Kılıç, konuşmasına şöyle devam etti:

"Dolayısıyla, herkes üstüne düşen sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmeli. Dün Konya'da Ziraat Türkiye Kupası finali vardı. Fiziki imkanlar açısından, tesisleşme açısından iyi bir yoldayız ancak bu yetmez. Tesisleri yapmak önemli ancak asıl önemlisi tesislerin içini doldurmak. Lütfen sunulan imkanları sonuna kadar kullanın. Asıl önemlisi bayrağımızı uluslararası müsabakalarda göndere çektirip, mili marşımızı çaldıracak sporcularımızı yetiştirmek. Sadece fiziki imkanları sunmak yeterli değil." 

Herkesin birer olimpiyat şampiyonu olamayacağını ama spor sayesinde kurulan arkadaşlıkların ülkenin geleceği, birliği ve beraberliğine katkı sağlayacağını anlatan Kılıç, gençlerin spora yönlendirilmesi noktasında herkese ortak sorumluluk düştüğünü bildirdi.

Bakan Kılıç, spor federasyonları başkanlarına seslenerek, "Federasyonun görevi sadece organizasyon yapmak değildir. Spor federasyonunun görevi, üstlenmiş oldukları branştaki sorumlukları sonuna kadar yerine getirmektir. Sporcuları desteklemek ve gelecek vadeden sporcuları bulmak sizin asli göreviniz" ifadelerini kullandı.

 

- Hedef 500 bin ziyaretçi 

Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ise sporun tabana yayılması anlamında organizasyonu önemsediklerini dile getirdi.

Geçen yıl ilk kez yola çıkan spor tırlarının 247 bin kişiye ulaştığını kaydeden Baykan, "Bu yıl katılımcı sayısını artırmak en büyük hedefimiz. Ziyaretçi sayısının 500 bini geçmesini bekliyoruz" diye konuştu. 

 

- Bakan Kılıç basketbol oynadı

Konuşmaların ardından Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, kurulan portatif spor tesislerini gezdi. 

Gençlerle sohbet eden Kılıç, basketbol oynadı. Basketbol sahasına serbest atış kullanan Kılıç, ilk 5 atışında isabet kaydedemedi.

Bakan Kılıç, 6. denemesinde başarılı olduktan sonra diğer tesislere geçti.

 

- Gençlerle "selfie" pozu verdi

Bakan Kılıç, gençlerden gelen "selfie" teklifini geri çevirmedi ve onlarla son dönemin modası "selfie" pozu verdi.

Kılıç, "selfie" pozunun ardından spor tırının yanına gelerek, bir gencin şoför koltuğuna oturmasına yardımcı oldu. 

Kendisi de yan koltuğa geçen Kılıç, foto muhabirlere poz verdi. Bakan Kılıç, daha sonra engelli bir gençle spor tırlarını, arkalarından su dökerek uğurladı.

Törene, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz, TASKK Başkanı Ali Düşmez ve çok sayıda davetli katıldı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com