Sporda dev organizasyon için geri sayım başladı

Sporda dev organizasyon için geri sayım başladı
Dünyanın en büyük spor kongresi SportAccord Convention, 6-11 Nisan'da Belek'te yapılacak

ANKARA (AA) - Dünyanın en büyük spor kongresi SportAccord Convention için geri sayım başladı.

Uluslararası Spor Federasyonları Birliği (Sport Accord) tarafından 6-11 Nisan tarihlerinde Belek'te düzenlenecek organizasyona, dünya sporunu yöneten birçok önemli isim katılacak.

Sport Accord tarafından her yıl düzenlenen kongreye, bu yıl 109 uluslararası federasyon, 2 bin 500 delege ve 800 kuruluş iştirak edecek. Ayrıca spora hizmet veren kuruluşlardan 90'ı, kongrede stant açarak tanıtım yapacak.

Türk ve dünya sporunu yakından ilgilendiren bu büyük organizasyonun resmi medya ortaklığını üstlenen Anadolu Ajansı, program takibi ve özel röportajlarla kongreyi Türkiye'ye duyuracak.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) İcra Kurulu Üyesi ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Bu kongrenin ülkemizde yapılıyor olması Türkiye için büyük bir fırsat" dedi.

IOC Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra neredeyse bütün uluslararası spor federasyonlarının yöneticilerinin Belek'e geleceğini belirten Erdener, "Kongrede, Yaz ve Kış Olimpiyat Oyunları'na dahil branşların bağlı olduğu birimlerin genel kurulları, Dünya Oyunları'na dahil federasyonların ve ayrıca Sport Accord'a üye olimpik ve olimpik olmayan 100 civarında federasyonun genel kurulları yapılır" diye konuştu.

 

- "Türkiye ilk kez evsahipliği yapacak"

Türkiye'nin, tüm dünyanın takip edeceği organizasyona ilk kez evsahipliği yapacağına dikkati çeken Erdener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin tanıtımı ve Türk sporu için çok önemli bir organizasyon. Federasyonlarımız, bağlı oldukları uluslararası federasyonların yöneticileriyle görüşme, ikili ilişkileri geliştirme fırsatı bulacaklar. Türkiye'nin organizasyon gücünü anlatıp, yurt dışındaki organizasyonlarda ve uluslararası federasyonların yönetimlerinde Türk yetkililere daha fazla görev verilmesi konusunda kulis yapma şansı yakalayacaklar. Bunun yanında Belek, önde gelen golf merkezlerinden biri ve dünya genelinden gelen 2 binin üzerinde katılımcı bunu bire bir görecek." 

Belek'te farklı spor branşlarının yapılabileceği tesis yatırımlarının devam ettiğini anlatan Erdener, "Projeden inşaata geçilmiş iki tesis var. Atletizm, yüzme ve salon sporları gibi branşlara hizmet verilecek. Önemli yöneticiler tüm bu yatırımları görme şansı bulacak. Türk sporu için çok büyük fırsatların doğacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

TMOK olarak federasyonlara gerekli bilgilendirmeleri yapmaya başladıklarını anlatan Erdener, Anadolu Ajansı'nın (AA) resmi medya ortaklığı konusundaki memnuniyetini de dile getirdi.

AA'nın sponsorluğuyla ilgili Erdener, "Anadolu Ajansı'nın, geniş olanaklarıyla kendi kamuoyumuzu bilgilendirmesi büyük katkı sağlayacaktır. AA'nın, çok faydasını göreceğimizi düşündüğüm sponsorluğundan ötürü mutluluk duydum" diye konuştu.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com