Sporda şiddetin engellenmesi

Sporda şiddetin engellenmesi
Kütahya Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından sporda şiddetin önlenmesi amacıyla ''Şiddetin Hapsi'' adlı proje hazırlandığı bildirildi.

Kütahya Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından sporda şiddetin önlenmesi amacıyla ''Şiddetin Hapsi'' adlı proje hazırlandığı bildirildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, proje çerçevesinde konuyla ilgili kanunda yer alan cezaların kurumlar arası işbirliğiyle en kısa sürede kamuoyuna duyurulmasının amaçlandığı bildirildi.
Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun 13 Nisan'da yürürlüğe girmesiyle Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanunun yürürlükten kaldırıldığı hatırlatılan açıklamada, şöyle denildi:
''Önceki kanun kapsamında 2008 yılından günümüze kadar Kütahya Valiliği İl Spor Güvenlik Kurulunun sekretaryalığını yürüten İl Emniyet Müdürlüğü tarafından elde edilen sporda vuku bulan şiddet verileri analiz edilmiş ve toplam 18 kişiye idari para cezası verildiği ve cezaların yüzde 85.5'inin çirkin ve kötü tezahürattan kaynaklandığı kayıtlardan anlaşılmıştır.
İl Spor Güvenlik Kurulunun geçen ay yaptığı toplantıda yeni kanunda yer alan cezaların değerlendirilmesi yapılarak, belirtilen kanunda yer alan cezaların kurumlar arası işbirliğiyle en kısa sürede kamuoyuna duyurulması amacıyla 'Şiddetin Hapsi' adlı proje hazırlanmıştır. Projeye istinaden halka dağıtılmak sureliyle 20 bin broşür ile okullarımıza dağıtılmak üzere 100 afiş bastırılmış olup, Dumlupınar Stadyumu'nun çeşitli yerlerine sporun kardeşlik ve dostluk duygusu içinde olması gerekliğini hatırlatan sloganların yer aldığı pankartlar asılmıştır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com