“Sporun kişisel, yöresel, bölgesel ilişkilere inanılmaz katkısı var"

“Sporun kişisel, yöresel, bölgesel ilişkilere inanılmaz katkısı var"
Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Uşak'ta yaptığı konuşmada "Spor gelişmişliğin göstergesi, demokrasi bile sporla gelişiyor, sporun kişisel yöresel bölgesel ilişkilere inanılmaz katkısı var" dedi.

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Uşak'ta yaptığı konuşmada 'Spor gelişmişliğin göstergesi, demokrasi bile sporla gelişiyor, sporun kişisel yöresel bölgesel ilişkilere inanılmaz katkısı var' dedi.
Devlet Bakanı Özak, bakanlığını ilgilendiren kurumların çalışmaları ile ilgili incelemelerde bulunmak üzere Uşak'a geldi. Uşak Valiliği'ni ziyaret eden Devlet Bakanı Özak burada yaptığı konuşmada, sporun önemine değindi. Sporun geliştirilmesi için gerekli altyapı imkanlarının sağlanması gerektiğini ifade eden Özak, gençliğe hizmetin son derece önemli olduğunu ve bunun için tüm ilçelerde spor tesisleri yaptıklarını kaydederek 'Gittiğim tüm illerde gençlerimiz benden spor tesisi istiyor. Bu elbette sevindirici bir durum. Spor sağlık hoşgörü dostluk demektir. Demokrasi bile sporla gelişiyor. Spor kişisel yöresel bölgesel ilişkilere inanılmaz katkı sağlıyor' dedi. Sporun gelişmişliğin göstergesi olduğunu anlatan Özak, şöyle konuştu: 'Avrupa'da yüzme havuzu olmayan belde bulamazsınız. Ülkemizde 20 ilde yüzme havuzu yok. Bu illerimize kapalı yüzme havuzları inşa edeceğiz. Açık yüzme havuzları Türkiye'ye uygun değil. Onları kapatacağız. Gençlik merkezleri yapacağız. Gençliğe çok önem veriyoruz. Bölgelerin özelliklerine göre spor dallarına uygun tesisler yapacağız. Bu gün burada ne yaptığımızı görmeye, yapacaklarımızı planlamaya geldik.'
AK PARTİ HÜKÜMETİ DÖNEMİNDE ÜNİVERSİTE SAYISI İKİYE KATLANDI
Bakan Özak, hükümetin gençlerin sorunlarına ve eğitime büyük önem verdiğini, AK Parti Hükümeti'nin görevde olduğu sürede ülkede üniversite sayısının ikiye katlandığını söyledi. Bakan Özak, üniversite öğrencilerinin barınma sorunlarının çözümü için çok sayıda yurt inşa ettiklerini anlattı. Üniversite yurtlarının kontenjanlarının arttığını belirten Özak, sözlerini şöyle sürdürdü: 'Biz iktidara geldiğimizde ülkede 70 üniversite vardı. Şu an 150 üniversite var. Tunceli'de de Hakkari'de de üniversite olmalı.
Modern yurtlar yapıyoruz. Biz göreve geldiğimizde bir üniversite öğrencisine 45 TL burs veriliyordu. Biz bu rakamı 200 TL'ye çıkardık. Gençlerimizin iyi okumasını istiyoruz. Artık yurtlarımız 5 yıldızlı otel kalitesinde.'
Uşak'ta sürdürülen yatırımlarla ilgili Uşak Valisi Özdemir Çakacak'tan bilgi alan Özak daha sonra AK Parti Uşak İl Başkanlığı'na geçti. Burada partililere seslenen Özak, hükümetin yatırımlarını anlattı. Ekonominin her geçen gün daha güçlendiğini ifade eden Özak, Türkiye'nin her geçen gün geliştiğini ve bu durumdan rahatsız olan çevrelerin olduğunu belirterek 'Umut ediyorum önümüzde çok daha güzel günler var. Başörtüsü ile ilgili sorunun çözümü için gayret gösteriyoruz. Bütün bu sorunların kısa sürede çözüleceğine umut ediyorum' diye konuştu.
Daha sonra Kalfa Koruluğu'ndaki Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı spor tesislerinde incelemede bulunan Faruk Nafiz Özak 11 yıl önce temeli atılan ve yapımı tamamlanamayan açık yüzme havuzu inşaatı ile ilgili bilgi aldı. Tesisin projesinde değişiklik yapılacağını gerekirse yıkılıp yerine daha küçük kapalı bir yüzme havuzu inşa edileceğini söyleyen Özak, daha sonra Uşak Üniversitesi Sosyal Tesisleri'ne geçti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com