"Stad bulunduğu yere yapılacak"

"Stad bulunduğu yere yapılacak"
Eskişehirspor ile Trabzonspor arasında oynanan Süper Lig karşılaşması için kente gelen AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı ve T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) eski Başkanı Erdoğan Bayraktar, Vali Mehmet Kılıçlar'ı makamında ziyaret etti.

Erdoğan Bayraktar, ziyareti esnasında, TOKİ Başkanlığı yaptığı dönemde Eskişehir'e yapılan yatırımlardan ve kent için düşünülen çeşitli projelerden bahsetti. TOKİ başkanlığını yürüttüğü dönemde, Eskişehir'e 8 bin konut, Vergi Dairesi Başkanlığı Yeni Hizmet Binası ve Sosyal Tesisleri ile spor salonları ve okullar kazandırdıklarını söyleyen Bayraktar, “Şehrin görünümüne güzellik katacak, Karapınar Kentsel Dönüşüm Projesi'ni gerçekleştirdik. Bu proje şehrin güzelliğine güzellik katarken, aynı zamanda da birçok kişiye ikamet imkânı sağlayacak. Eskişehir bizim için çok önemli ve değerli bir şehir. Eskişehir için planladığımız bir diğer büyük proje olan, yeni stat projesi ile ilgili de önemli mesafeler kat ettik. Yapılacak olan yeni stadın, halkın isteği ve Eskişehir Valiliği'nin bize sunduğu rapor doğrultusunda, Eskişehir Atatürk Stadyumu'nun mevcut yerine yapılması ağırlık kazandı. Çok kısa sürede, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile yeni stadyumun yapımına başlanacağına inanıyorum” dedi.
Yunus Emre Devlet Hastanesi'nin arazisine yapılacak olan, Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk, Genel Hastane Binası'nın, TOKİ başkanlığı yaptığı dönemde ilimize kazandırılan bir başka önemli proje olduğuna da ifade eden Erdoğan Bayraktar, yeni hastane binasının; 600 yatak kapasiteli, Yunus Emre Devlet Hastanesi'nin 3 katı büyüklüğünde olacağını ve 2 sene içerisinde tamamlanacağının altını çizdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mehmet Kılıçlar'da “TOKİ'nin, ilimize yaptığı yatırımlarla şehrimiz büyüyor, güzelleşiyor. Vergi Dairesi Başkanlığı Yeni Hizmet Binası, Eskişehir Kadın Doğum ve Çocuk, Genel Hastane Binası ve diğer projeler ile Yeni Stat projesi ilimiz için çok önemli yatırımlar. Eskişehir halkının isteği doğrultusunda, Atatürk Stadyumu'nun bulunduğu mevcut yere yapılacak, yeni stat ve spor kompleksleri ile şehir merkezimizde hem güzel tesislere, hem de şehrin nefes alabileceği bir kent meydanına kavuşacağız” diye konuştu.
Şu anki seyirci kapasitesi 7 bin 500 olan Anadolu Üniversitesi İki Eylül Kampüsü'nde ki stadın kapasitesinin, 15 bin kişinin maçları izleyeceği şekilde ayarlanması konusunun Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın ile görüşüldüğünü ve kendisinden bu konuda olumlu yanıt alındığını da vurgulayan Vali Mehmet Kılıçlar, yeni stadın inşa aşamasında Eskişehirspor'un, Süper Lig maçlarını burada oynayabileceğini' kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com