Stadyumlar kent dışına taşınıyor!..

Stadyumlar kent dışına taşınıyor!..
Kütahya Alipaşa Mahallesinde yer alan Asım Alkış, 30 Ağustos Staduymu ile Kapalı Dumlupınar spor salonun şehir dışına taşınması yönünde Kütahya Belediye Meclisi karar aldı.

Kütahya Alipaşa Mahallesinde yer alan Asım Alkış, 30 Ağustos Staduymu ile Kapalı Dumlupınar spor salonun şehir dışına taşınması yönünde Kütahya Belediye Meclisi
karar aldı.

TAŞIMA İŞLEMLERİ İÇİN ALT YAPI ÇALIŞMALARINA BAŞLANILACAK!
Kütahya Alipaşa Mahallesinde yer alan Asım Alkış ve 30 Ağustos Staduymu ile Kapalı Dumlupınar spor salonu bulunan spor kompleksinin şehir içinde kaldığı gerekçesiyle kent dışına taşımak için gereken çalışmalara belediye meclsinin kısa sürede başalayağı öğrenildi.
Mustafa Asım Alkış ve 30 Ağustos Staduymu ile Kapalı Dumlupınar spor salonunun bulunuduğu alanın şehir içinde kalması nedeniyle kentte trafik karmaşası ve özellikle futbol musabakalarının olduğu günlerde ise yoğunluğun daha da arttığına dikkat çekilen açıklamada, karmaşanın çözülmesi için stadın taşınması gerektiği vurgulandı.
-TAŞIMA İŞLEMİ İLE İLGİLİ VALİLİKTE TOPLANTI YAPILDI-
Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başkanlığında bu konu ile ilgili toplantıda fikir alışverişinde bulunduklarını belirten Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, toplantının olumlu geçtiğini ve spor kompleksinin şehir dışına çıkarlıması konusunda hem fikir olduklarını, bu konuda Kütahya Belediyesi'ne spor kompleksinin şehir dışına çıkarılıp çıkarılmaması konusunda anket yapma ve anket sonucuna göre hareket etme yetkisinin verildiğini ve verilen bu yetkiyi belediye meclisinden aldıklarını söyledi.
-TAŞIMADA ÜÇ SEÇENEK DEĞERLENDİRİLECEK-
Yapılan toplantıda çeşitli alternatileri de masaya yatırdıklarını ve bu alternatifler doğrultusunda Asım Alkış ve 30 Ağustos Staduymu ile Kapalı Dumlupınar spor salonunu belirledikleri üç noktadan birine taşıyacaklarını belirten İça; birinci alternatifin TOKİ'nin ve Kül Barajının bulunduğu alanın arkasında bulunan boş hazine arazisi, ikinci alternatifin ise Dumlupınar Üniversitesi karşısında yer alan Üniversite Yapı Kooperatifinin bulunduğu alanın arkasında yer alan boş arazi olduğunu kaydeden İça üçüncü alternatifin ise Kütahya Valiliğine belediye olarak önerdikleri Yoncalı'nın girişinde yer alan ve çevre yolu güzergahı alanı üzerinde yer alan boş hazine arazi alanın olduğunu söyledi.
-TAŞIMA SÜRECİ HALKA SORULACAK-
Bu üç alternatifi, Kütahya Belediyesi olarak hem internet üzerinde hemde Kütahya'nın çeşitli noktalarına kuracakları standatlarla halka anket yoluyla soracaklarını dile getiren İça, halkın isteği doğrultusunda hareket edeceklerini söyledi.
-TOKİ İLE BİRLİKTE HAREKET EDİLECEK-
Spor kompleksinin kentin dışına taşınması yönünde TOKİ ile anlaşmayı planladıklarını açıklayan İça; “Spor kompleksinin taşınması halinde inşaasını TOKİ ile yapacağımız anlaşma ile gerçekleştirmek istiyoruz. TOKİ'nin spor komleksini inşaa etmesi karşılığında bizde belediye olarak TOKİ'ye eski oto terminalinin bulunduğu alanı gerekli kurumlarla yaptığımız görüşmelerden sonra vermeyi düşünüyoruz. Böylece TOKİ hem spor komkleksimizi inşaa edecek hemde anlaşmalarımız çerçevesinde eski oto terminalimizin bulunduğu alanda Kütahya'nın gelişmesi ve kalkınması için gerekli görüşmelerden sonra Kütahya'nın yararına olacak yatırmlara imza atabilecek” dedi.
-SPOR KOMPLEKSLERİNİN YERİNE YEŞİL ALAN YAPILACAK-
Spor komleksinin taşınmasından sonra boş olan araziyi yeşil alan olarak Kütahya'ya kazandırmak için çalışmalar yapacaklarını belirtn İça, Kütahya'nın yeşil alana ihtiyacı olduğunu ve konuda gerekli yatırımlardan vaz geçmeyeceklerini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com