Stajyer Sanatçılar Alınacak !

Stajyer Sanatçılar Alınacak !
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasına keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, trombon, trompet ve vurma çalgılar dallarında sözleşmeli statüde çalıştırılmak üzere stajyer sanatçılar alınacağı bildirildi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrasına keman, viyola, viyolonsel, kontrbas, trombon, trompet ve vurma çalgılar dallarında sözleşmeli statüde çalıştırılmak üzere stajyer sanatçılar alınacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, adayların, üniversitelerin ya da konservatuvarların lisans bölümlerinin ilgili çalgı dallarından mezun olmaları gerekiyor.

Sınava yaylı çalgılar ve üflemeli çalgılar dalında gireceklerin repertuvarlarında, 1 sonat, 1 konçerto ve 1 solo eser, vurma çalgılar dalında gireceklerin repertuvarında, bir timpani eseri, tuşlu çalgılar için bir eser ve trampet etüdü bulunacak. Adaylar sınav komisyonunun seçeceği orkestra pasajlarından seçilecek deşifrelerden de sorumlu olacak.

Vurma çalgılar dalındaki adaylar hariç diğer adaylar sınava kendi enstrümanları ile katılacaklar. Sınavı kazananlar orkestrada stajyer sanatçı olarak görevlendirilecek ve vurma çalgılar dalında kazananlar hariç, diğer kazanan sanatçılar orkestrada kendi enstrümanları ile görev alacaklar. Sınav repertuvarlarını başvuru belgeleri ile birlikte teslim eden adaylara piyano eşliği sağlanacak. Adaylar dilerlerse sınava kendi piyano eşlikçileri ile katılabilecek.

Adayların 657 sayılı Devlet memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekiyor.

Sınavlar Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Kültür Sarayı'ndaki Senfoni Orkestrası konser salonunda 18 Eylülde saat 10.00'da yapılmaya başlanılacak. Belirtilen gün içinde tamamlanamaması halinde sonraki günlerde de sürecek. Sınavı kazananların listesi sınav yapılan binanın girişine asılarak ilan edilecek. Sınav sırasında veya sonrasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak.

Tüm başvuru sahipleri başvuru dilekçelerine, diploma ya da mezuniyet belgelerinin noterden onaylı örneklerini, öz geçmişlerini, 4 adet fotoğraflarını, nüfus cüzdanı fotokopilerini, sabıkasının bulunmadığına ilişkin Cumhuriyet Savcılığından alacakları belgenin aslını ve erkek adaylar askerlik durum belgelerini ekleyerek 'Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası'nın 'Arifiye Mahallesi Belediye Sokak Selami Vardar İş Merkezi Kat: 3 No: 24' adresindeki Şubesinden geç 16 Eylül perşembe günü mesai saati sonuna kadar şahsen başvurmaları gerekiyor. Posta ile yapılacak başvurular ile bu tarihten sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacak.

Senfoni Orkestrası sınavlarına katılacak adaylar, öz geçmişlerinde eğitim programlarındaki repertuvarlarını belirtecekler

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com