Star Gazetesi el Kaide PR'ı mı yapıyor?

Star Gazetesi el Kaide PR'ı mı yapıyor?
Bugün Star Gazetesi'nde Hakan Albayrak'ın yazısını okuyanlar büyük şaşkınlık yaşadı.
Hakan Albayrak, youtube'da izleyenlerin biraz şaşkınlık biraz da tebessümle karşıladıkları amatör bir videoyla çıkış tanıtımını yaptığı Sancaktar Dergisi'nin reklamını yaparak başladığı "Mücahid" başlıklı bugünkü yazısında, terör örgütü El Kaide'yi Müslümanlar için cihad eden "İslami bir grup" olarak sundu.
 
Sancaktar dergisinin, dönem Afganistan'da Taliban saflarında yer alan ve El Kaide militanı olarak suçlanan Libyalı muhalif lider Abdülhakim Belhac ile yaptığı röportajdan geniş bir alıntıyı köşesine taşıyan Albayrak, Belhac için "güzel adam" şeklinde övgüyle bahsetmeyi de ihmal etmedi.
 
Albayrak'ın, Abdülhakim Belhac'ın "El Kaide'nin bazı noktalarda yanlış yaptığını, düzeltmeye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum" sözlerini öne çıkarması, "aslında El Kaide bir terör örgütü değil, genel olarak iyi niyetle cihad eden İslami bir grup, ama bazı yanlışlıkları var, düzeltse fena olmaz" algısını oluşturma ve örgütü meşrulaştırma çabası olarak yorumlandı.
 
Hatırlanacağı üzere, El Kaide militanı olduğu için CIA tarafından işkence gördüğünü anlatan Belhac daha sonra yaptığı bir açıklamada, "artık şartların değiştiğini ve CIA ile ortak bir hedef doğrultusunda savaştığını" söyleyip (http://www.radikal.com.tr/radikal.aspx?atype=radikaldetayv3&date=&articleid=1062185&categoryid=81)  Batılı devletlere desteklerinden dolayı teşekkür etmişti. (BCK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com