Star İsrailli Yazarla Anlaştı!

Star İsrailli Yazarla Anlaştı!
İsrail'in sol eğilimli, en eski ve en saygın gazetesi olarak kabul gören Haaretz'in ünlü yazarı Gideon Levy artık Türk okuyucularıyla buluşuyor!..

Star gazetesi 16 Mart'ta yenilenmiş yüzüyle okur karşısına çıkıyor. Mizanpajından yazar kadrosuna kadar pek çok alanda önemli değişiklikler yapan Star gazetesi dünya basınında en çok okunan, takip edilen birçok yazarı da kadrosuna eklemeye devam ediyor.

İsrailli Haaretz gazetesinin en kıdemli editör ve yazarlarından biri olan Levy, Türkiye'de sadece Star gazetesinde haftada bir yayınlanacak olan özel köşe yazılarıyla Türk halkıyla buluşacak. Kendisi İsrail'in anti-Siyonist yazarı olarak da dünya basınında adından sıkça bahsettirmiştir.

GİDEON LEVY KİMDİR?

1974 yılında İsrail'in Ordu radyosunda muhabir olarak işe başlayan Leyv, 1978-1982 yılları arasında Shimon Peres'in sözcülüğünü yaptı. 1982'de Haaretz'de yazmaya başlayan Levy aynı zamanda birkaç televizyon programı da yapmaktadır. Euro-Med Gazetecilik, Leipzig Özgürlük, İsrailli Gazeteciler Birliği ve İsrail'de İnsan Hakları Cemiyeti ödüllerine layık görülmüştür.

2007'de İsrail hükümetinin Gazze Şeridi'nde Filistinlilere uyguladığı zulüm sonrası “İsrailli olmaktan utanıyorum” diye açıklama yapan Levy, son olarak basında Kanlı Mavi Marmara baskını olarak bilinen operasyon sonrası yaptığı açıklamalarla tüm dünya basınının dikkatini çekti. New York Times ve birçok gazete de Levy hakkında “Kahraman İsrailli gazeteci” diye bahsetti.

Daha önce de Türk medya kuruluşlarına pek çok kez konuk yorumcu olarak katılan Levy “Türk okuyucularıyla buluşmak için gün saydığını” belirtti.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com