STAR'ın Manşeti Başına Bela Oldu!

STAR'ın Manşeti Başına Bela Oldu!
Star'ın 'Kürt köylü PKK'dan davacı' manşeti elinde patladı. O köylü PKK'yı değil Star'ı dava edeceğini açıklarken 'Haberdeki hiçbir laf bana ait değildir' dedi..

Star gazetesinin geçtiğimiz gün manşete taşıdığı haber adeta elinde patladı. Hakkari'nin Geçitli köyünde 9 sivilin hayatını kaybettiği katliamın mağdurlarından Cahit Erol'un PKK'ya karşı tazminat davası açacağı yönündeki haber yalan çıkarken, Erol'un PKK'yı değil Star gazetesini dava edeceği ortaya çıktı.

Star gazetesinin Hakkari’ye bağlı Geçitli (Peyanis) Köyü’nde 9 sivilin hayatını kaybettiği saldırıyla ilgili olarak mağdurlardan Cahit Erol’un PKK’ye karşı tazminat davası açacağı yönündeki haberi, Erol tarafından yalanlandı.

Star gazetesi 25 Ekim pazartesi günü attığı manşette “Kürt Köylü PKK’dan davacı” başlığı ile servis ettiği haberinde 9 yakınını kaybeden Cahit Erol’un saldırıyla ilgili olarak “hem İçişleri’ne hem de PKK ve örgüt lideri Fehman Hüseyin’e tazminat davası” açacağını iddia etmişti.

 

O KÜRT KÖYLÜSÜ MEĞER PKK'YI DEĞİL STAR'I DAVA EDECEKMİŞ!

Star gazetesinin manşetine taşıdığı haberde PKK ve Fehman Hüseyin'i dava edeceği iddia edilen Cahit Erol ise dün yaptığı açıklamada katliamın faillerinin ortaya çıkarılması gerektiğini söylerken Star gazetesini dava edeceğini duyurdu. Erol "Haberdeki hiçbir laf bana ait değildir" dedi.

Cahit Erol, PKK'ya yakınlığıyla bilinen bir haber ajansına yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Dün beni birileri aradı. İlk arayan isminin Hatice olduğunu söyleyen bir bayandı. 24 Ekim günü saat 11.09 sıralarında beni 0 534 907 60 58 nolu numaradan başka bir adam aradı ve durumumu sordu. Neden devlete tazminat davası açmadığımı belirterek, 'televizyonlarda Feyman Hüseyin diye birisi olayı ben yaptım diyormuş. Bu insan hakkında davacı olmayacak mısın' diye sordu. Ben de bunun üzerine 'daha olayın failleri ortaya çıkmamış. Onun için kimseden davacı değilim' dedim. Ben artık ne yapacağımı bilemiyorum. Benim ve ailem hakkında her gün bir şeyler yazılıyor. Bunların birçoğu da yalan haberlerdir. Star gazetesi hakkında bugünkü haberinden dolayı dava açacağım. Çünkü böyle bir şey demedim. Haberdeki hiçbir laf bana ait değildir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com