Steril Oda Bulunmuyor

Steril Oda Bulunmuyor
Yeni yıl itibari ile aile hekimliği uygulamasına geçen Kütahya Tavşanlı ilçesinde, basit sağlık uygulamaları bile yapılamaz hale geldi.

Yeni yıl itibari ile aile hekimliği uygulamasına geçen Kütahya Tavşanlı ilçesinde, basit sağlık uygulamaları bile yapılamaz hale geldi.
Yeni düzenleme ile aile planlaması uygulamalarını yapacak bir yer belirlenemez iken, vatandaşlar durum karşısında mağdur oluyor.
Doğum kontrol uygulamaları arasında halk arasında tel takımı olarak bilinen Ria uygulaması Tavşanlı ilçesinde yapılamıyor. Tüm sağlık birimlerinde vakalar, bir mazeret bulunmak kaydıyla bir başka yere sevk edilerek Ria uygulaması yöntemi ile aile planlamasından faydalandırılmıyor. Devlet hastanelerinde, steril oda yok, sertifikalı ebe yok veya uygulamanın yapılması için iznimiz yok mazeretleri ile yapılamayan uygulamanın özel muayenelerde kolaylıkla yapılan bir uygulama olması dikkat çekiyor.
Tavşanlı Sağlık Grup Başkanı İsmail Aydın, konu ile ilgili müracaatlar karşısında uygulamanın en kısa zamanda gerekli ihtiyaçların tedarikinden sonra yapılmaya başlanacağını söyledi. Ria uygulamasının ilçede aile hekimliğine geçiş ile ortaya çıkan bazı belirsizlikler nedeniyle yapılamadığını ifade eden Aydın, 'Sertifikalı ebe personeli tarafından yapılabilen uygulamanın steril şartlarda ancak yapılabiliyor, uygulanacak yöntem en kısa sürede yapılabilir hale getirilecek.' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com