STKKD Jeotermalin Peşini Bırakmıyor!

STKKD Jeotermalin Peşini Bırakmıyor!
Kütahya Simav'da jeotermalin geleceği ile ilgili duydukları kaygıyı bilimsel olarak kamuoyunun dikkatine sunmak amacıyla son bir yıl içerisinde konferans ve çalıştay düzenleyen Simav Turizm, Kültür ve Kalkınma Derneği (STKKD) şimdi de kongre hazırlı

2010 yılı sonlarına doğru Simav ilçe merkezinde gerçekleştirmeyi planladıkları jeotermal kongresine, Türkiye'deki üniversiteler, ilgili devlet kurum ve kuruluşları, teknik ve hukuki meslek odaları ve birliklerinin yanında Birleşmiş Milletler (BM) den de uzmanlar davet edeceklerini ifade eden derneğin yönetim kurulu başkanı Orhan Nasuhoğlu, Simav'ın geleceğini doğrudan ilgilendiren jeotermalli geleceğin peşini bırakmaya niyetleri olmadığını söyledi.
Jeotermalde duydukları kaygıyı kamuoyunun dikkatine sunmak amacıyla son bir yıl içerisinde Belediye Başkanı Kasım Karahan başta olmak üzere Çitgöl Belediye Başkanı Recep Yalçın ve Naşa Belediye Başkanı Kadir Bütüner'in de desteğini alarak önce konferans, ardından çalıştay düzenlediklerini anlatan Nasuhoğlu, “ Şimdi sıra kongreye geldi. Simav Jeotermal Platformu olarak 3–4 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Çalıştayın sonuç bildirisinin ülkemiz jeotermal uygulamalarına katkı sağladığı gibi, belediye başkanlarına da jeotermal enerjiden yararlanma konusunda alacakları kararlarda bilimsel destek sağladı. Hazırlıklarına şimdiden başladığımız Simav Jeotermal Kongresi ilçemiz için, ama yerelden genele katkı sağlayan, idari, teknik ve hukuki sonuçları getirecek bir çalışma olacaktır. Bu kongreden Simav'ın jeotermalli geleceği iş ve işlem bazında planlanmış olacaktır çıkılacaktır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com