STKKD'dan 'Hayati' Öneri

STKKD'dan 'Hayati' Öneri
Simav Turizm, Kültür ve Kalkınma Derneği (STKKD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Nasuhoğlu'nun Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) tarafından düzenlenen Kütahya Turizm Çalıştayında sunduğu,” Çevre Temiz Turizm “ önerisi yankı buldu...

Simav Turizm, Kültür ve Kalkınma Derneği (STKKD) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Nasuhoğlu'nun Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) tarafından düzenlenen Kütahya Turizm Çalıştayında sunduğu,” Çevre Temiz Turizm “ önerisi yankı buldu.
STKKD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Nasuhoğlu, Çevre Temiz Turizm önerisiyle naylon poşet yerine pazar filesi kullanımını özendirmek suretiyle Kütahya'nın doğal yaşamını sürdürülebilirliğine katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi.
Nasuhoğlu, 23 Temmuz'da Kütahya Azot Sosyal tesislerinde gerçekleşen Kütahya Turizm Çalıştayında STKKD, Simav Turizm Kültür ve Kalkınma Planı çerçevesinde yaptığı sunumda poşetlerin doğada yok olma ömrünün 400 yıl olduğunu ifade ederek tüm Kütahya genelinde vatandaşların poşet yerine file kullanmasını önerdiklerini söyledi.
Poşet yerine Pazar filesi kullanımı için Kütahya'nın pilot bölge seçilmesi yönündeki önerisinin Çalıştayda doğrudan gündeme alınmasının sevindirici olduğunu dile getiren Nasuhoğlu, önerisinin çalışma programı içerisinde Pazar filesinin kullanımının özendirilmesi, ilgili sivil toplum örgütlerinin programa dahil edilmesi, okullarda konuyla ilgili yarışmalar düzenlemesi, ihalelerle tüm çevrenin ( Yayla, Ova, sulak alan) temizliğinin yaptırılması ve marketlerle işbirliğinin sağlanmasının bulunduğunu söyledi.
Bu çalışmanın Kuzey Ege Kalkınma Ajansı (KEKA) tarafından projelendirilerek bütçelendirilmesi ile gerçekleştirilebileceğini ifade eden Nasuhoğlu,” STKKD olarak da bu konuda plan, program ve organizasyon anlamında katkıya hazırız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com