STK'ların baskısı çoğaldı

STK'ların baskısı çoğaldı
Yeterli hizmet alamadıkları gerekçesiyle Simav'da CHP'li üç Belediye Meclis üyesinin başlattığı Uşak'a bağlanma isteği kamuoyunda yankı uyandırdı.

Yeterli hizmet alamadıkları gerekçesiyle Simav'da CHP'li üç Belediye Meclis üyesinin başlattığı Uşak'a bağlanma isteği kamuoyunda yankı uyandırdı.
Vatandaşlarla birlikte sivil toplum örgütleri Simav'ın Uşak'a bağlanma istemiyle ilgili çalışmaların hızlandırılması için son günlerde Belediye Başkanı'na baskılarını yoğunlaştırdı.
Belediye Başkanı Kasım Karahan, Belediye Meclisi'nin Kasım ayının ilk haftasında gerçekleştireceği Olağan Toplantısında Simav'ın Uşak'a bağlanma isteğiyle ilgili görüşmelerin gerçekleştirileceği Kent Konseyi Toplantısının Aralık ayı yerine daha önceki bir tarihte yapılmasını gündeme getirmeyi planladıklarını bildirdi.
Karahan, Simav'ın Kütahya'dan ayrılarak Uşak'a bağlanması yönündeki isteğin vatandaşların katılımı ile gerçekleşen Kent Konseyi Toplantısı'nda ele alınarak enine boyuna tartışılacağını ve vatandaşların isteği doğrultusunda hareket edileceğinin altını çizdi.
Simav'ın Kütahya'dan ayrılma isteğini ciddiye aldıklarını ifade eden Belediye Başkanı Kasım Karahan, bu hususta vatandaşlarla birlikte ilçede görev yapan sivil toplum kuruluşlarının da üzerlerinde yoğun baskılar oluşturduklarını kaydetti.
Karahan, Simav'ın Kütahya'dan ayrılarak Uşak'a bağlanma isteğini kendileri gibi Manisa ilinden ayrılarak Uşak iline bağlanmak isteyen komşu ilçe Selendi ile birlikte gerçekleştirmek istediklerini ve önümüzdeki günlerde Selendi ilçesine giderek burada Belediye Başkanı ve diğer yetkililerle konuyu enine boyuna tartışıp bir eylem planı çerçevesinde anlaşmak istediklerini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com