Stratejik Araştırmalar Kurulu Toplantısı

Stratejik Araştırmalar Kurulu Toplantısı
Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda 81 ilin kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlerinin katıldığı Stratejik Araştırmalar Kurulu Toplantısı, Korel Termal Otel'de başladı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda 81 ilin kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele şube müdürlerinin katıldığı Stratejik Araştırmalar Kurulu Toplantısı, Korel Termal Otel'de başladı.
Toplantının açılış konuşmasını Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanı Ahmet Pek yaptı. Mesleki hiyerarşi içinde olduklarını anlatan Ahmet Pek, 'Emekle bir yere ulaşılsaydı dünyanın en başarılısı ameleler olurdu' dedi.
Hiyerarşi olmayan yerde örgütsüz çalışma düzeni olduğuna dikkati çeken Pek, şöyle konuştu: 'Örgütsüz çalışmanın olduğu yerde başıboş bir yapı oluşması kaçınılmazdır. Ancak bizim yapımız hiyerarşinin çok daha ötesinde, hem mesleki bir hiyerarşi için hem de sevgiye dayanan bir kardeşlik ilişkisi. Bizim olmazsa olmazlarımızdan biri kardeşlik. Çalışanların birbirlerine mesleki hiyerarşi içinde kardeşlik içinde destek olmaları gerekir. Tek yürek halinde çalışmamız gerekiyor. Sorunların bulunduğu noktada bulunmamız ayrı bir sorumluluk getiriyor. Doğumuzda Afganistan gibi bir ülke var, ciddi karışıklıkları var ve bizim ülkemizden geçen uyuşturucunun, eroinin yüzde 90'dan fazlasının üretildiği bir ülke. Bir de hakimiyetin olmadığı bir ülke Afganistan.'
Ahmet Pek, bir soru üzerine Stratejik Araştırmalar Kurulu Toplantısının genellikle büyük illerde yapıldığını söyledi. Böyle bir toplantının Afyonkarahisar'da yapılmasının da önemine değinen
Pek, sözlerine şöyle devam etti: 'Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar burası. Burası önemli bir yer aslında. Burası belki küçük bir il olabilir ama tarihte aldığı yer son derece büyük ve o kadar da önemli. Buranın tanınmasını istedik. Afyonkarahisar'da turizm açısından çok değerli yerler olduğu bilinsin istedik'
Afyonkarahisar'da kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele çalışmaları konusunda büyük atılım yapıldığını anlatan Pek, 'Afyonkarahisar şu an sorunu çok olan bir il değil, kaçakçılık ve organize suçları bertaraf etmekte yeterli güce sahiptir' diye konuştu.
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay ise kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele birimlerinin çalışmalarının gurur verici olduğunu belirterek 'Sizlerin yapmış olduğu çalışmaları zaman zaman basından bazen de içinde bulunarak izliyoruz. Gerçekten gurur verici işler yapıyorsunuz. Bu anlamda önümüzdeki yıllarda toplantıların ve daha büyük başarıların artarak devam edeceğine gönülden inanıyorum' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com