Strauss-Kahn: Uygunsuz ilişkiden de öte bir hataydı

Strauss-Kahn: Uygunsuz ilişkiden de öte bir hataydı
IMF'nin eski patronu Strauss-Kahn, otelde yaşananlar hakkında ilk kez konuştu.

New York'ta bir otel görevlisine cinsel tacizde bulunduğu suçlamasıyla yaklaşık 3 ay yargılandıktan sonra serbest bırakılan IMF'nin eski patronu Strauss-Kahn, otelde yaşananlar hakkında ilk kez konuştu.

Bir otel görevlisinin taciz iddiaları üzerine ABD'de tutuklanan ve 3 aylık sürecin ardından hakkındaki dava düşen IMF'nin eski başkanı Dominique Strauss-Kahn, yaşananlarla ilgili ilk kez konuştu.

Serbest kaldıktan sonra Paris'e dönen Strauss-Kahn, sessizliğini Fransız TV1 kanalında bozdu.

Strauss Kahn, "Otel görevlisi ile aramızda geçenler uygunsuz bir ilişkiden de öte bir hataydı" diyerek pişmanlığını dile getirdi.

Otel görevlisi kadının yalan söylediğini ifade eden Strauss-Kahn, bir zorlama ya da şiddet kullanmanın söz konusu olmadığını ifade etti.

Strauss-Kahn, Amerikan yargı sistemi tarafından küçük düşürüldüğünü de söyledi.

2012 seçimlerinde Fransa Başkanı Nikolas Sarkozy'ye rakip olması beklenen Strauss-Kahn, yaşananların ardından adaylığının mümkün olmadığını söyleyerek, "Fransızlarla olan randevumu kaçırdım" ifadesini kullandı.

BİR DİĞER İDDİA

Fransız gazeteci-yazar Tristane Banon'un açtığı davayla ilgili olarak da Strauss-Kahn, "Hiçbir saldırıda bulunmadığını ve Banon'un iddialarının hayali ve iftira olduğunu" ifade etti.

Kahn, geçen hafta, Fransız gazeteci-yazar Tristane Banon isimli kadının açtığı davayla ilgili olarak Fransız polisine ifade vermişti.

31 yaşındaki Banon, şikayet başvurusunda, "Kahn'ın, dokuz yıl önce kendisine tecavüz girişiminde bulunduğunu" iddia etmişti.

TELEVİZYONUN ÖNÜNDE GÖSTERİ

Bu arada Strauss-Kahn'ın yayına çıkmasına kısa süre kala 'TF1' televizyonunun önünde çoğu kadın 50 kadar kişi gösteri yaptı.

Bölgedeki AFP muhabiri, birinde "DSK=adaletsizlik. Kadın hayır derse, hayırdır", "Anne Sinclair, DSK'yi hadım edin", "DSK, temizlik görevlisi seks objesi değildir" yazılı pankartlar taşıdığını belirtti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com