STV, Öz'ün Görevden Alınacağını Nasıl Bildiğini Açıkladı

STV, Öz'ün Görevden Alınacağını Nasıl Bildiğini Açıkladı
Samanyolu TV Kollama dizisiyle ilgili olarak çıkan iddialara cevap verdi...

İŞTE STV'NİN İDDİALARA CEVABI

HSYK'nın 29.03.2011 tarihli kararnamesi ile Savcı Zekeriya Öz'ün istanbul Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine atanması üzerine, bazı internet sitelerinde, bu durum Samanyolu TV'de yayınlanmakta olan “Kollama” isimli dizi filmle ilişkilendirilerek imalı haberler yapılmıştır.

Söz konusu haberlerde, “Kollama” dizisinde birebir Ergenekon davasındaki karakterlerin ve olayların canlandırıldığı, filmde yer alan Savcı Zeki Yahya karakterinin ise Savcı Zekeriya Öz olduğu ileri sürülmüştür.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, Kollama dizisinde yer alan kişiler tamamen hayali ve olaylar da kurgusaldır. Dizideki karakterler gerçek hayatta herhangi bir kişiyi temsil etmemektedir.

Kollama dizisinin 25.03.2011 tarihli bölümünde Savcı Zeki Yahya'ya komplo kurulmuş, bir avukatın taciz iddiası nedeniyle Müsteşar tarafından “şimdilik dinlenmeye” alınmıştır. Savcı Zeki Yahya hakkındaki iddia nedeniyle toplum içine çıkamaz, insanların yüzüne bakamaz durumdadır. Yerine gelen savcı ise “Yüce Baron”a bağlıdır.

Dizi izlendiğinde görüleceği üzere her iki olay arasında hiçbir benzerlik olmadığı gibi, iddiaların hiçbir gerçek yanı da bulunmamaktadır.

İşte diziden o sahneler... 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com