STV'den Cübbeli Ahmet'e Sert Tepki!

STV'den Cübbeli Ahmet'e Sert Tepki!
Samanyolu Tv'den Cübbeli Ahmet Hoca'nın açıklamalarına sert tepki geldi...

elmahaber

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde yayınlanan bir vaazında Samanyolu Tv'ye 'saman' benzetmesi yaparak ağır ithamlarda bulunmuştu. Dansöz izlemenin Samanyolu TV dizilerini izlemekten daha evla olduğunu iddia eden Cübbeli Hoca, 'Dansöz izlesen daha iyi, günahkar olursun. Ama bunları izlesen gavur olursun' şeklinde bir ifadede bulunmuştu.

STV ise Cübbeli Ahmet Hoca'nın iddialarına yanıtsız kalmadı. Yapılan açıklamada Ahmet Mahmut Ünlü'yü sert bir dille eleştiren kanal Cübbeli Hoca'nın sözlerini talihsiz olarak nitelendirdi.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın yapılan bu açıklamaya nasıl cevap vereceği ise şimdilik merak konusu. Bakalım bu polemik ne kadar sürecek..

Kanaldan yapılan açıklama ise şu şekilde:

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Sayın Ahmet Mahmut Ünlü'nün bir konuşmasında "Samanyolu TV" hakkında sarfettiği sözler son derece talihsiz olmuştur.

Öncelikle, “başkalarıyla alay edilmemesi, kötü lakap takılmaması” noktasında tebliğ ve irşat hizmetleri yürüten kişilerin daha hassas ve sorumlu davranması gerekir. Samanyolu TV'nin “Saman televizyonu mu ne” şeklinde zikredilmiş olması camiamızı derinden üzmüştür.

Halkımızın büyük sevgi ve saygısına mazhar olmuş, İslam dinini yaşama ve yaşatmada hassasiyeti ile tanınan Mahmut Efendi hazretlerinin dergahına mensup bir kişinin, “orada bir dizi varmış, başını sonunu seyretmedim” diyerek, mahiyetini bilmediği bir konuda tahkik etmeden ithamda bulunması da taşıdığı toplumsal sorumluluğa uygun düşmemiştir.

“Bilmediğin şeyin ardına düşme” evrensel kaidesi uyarınca olayların doğruluğunu araştırmadan sarfedilecek sözlerden, yapılacak işlerden “göz, kulak ve kalbin” sorumlu olacağı unutulmamalıdır.

Samanyolu TV'nin dünyanın dört bir yanına ulaşan programları insanlara iyinin, doğrunun sunulması; milli ve manevi değerlerimizin yaşatılması amaçlarına matuftur. Dünyanın birçok ülkesinde yayınlarımız çok büyük takdirle karşılanmaktadır.

Buna mukabil Samanyolu TVhakkında “dansöz seyretsen günahkar olursun, bunları seyretsen gavur olursun. İslami gibi geçinip ne zehirler yutturuyorlar.” şeklinde isnatlarda bulunulması hem son derece yakışıksızdır, hem de büyük bir hak ihlalidir.

Samanyolu TV'de yayınlanan “Hakkını Helal Et” isimli dizinin 12. bölümü bütünüyle izlendiğinde isnatların ne derece haksız ve mesnetsiz olduğu görülecektir. Dizide iddia edildiği gibi “Yahudi ve Hıristiyanların cennete sokulması” sözkonusu değildir, bilakis gayrimüslim bir kişi olan Agop'un İslamı seçmesi işlenmiştir.

“Diyalog insanları kafir edecek” şeklindeki haksız iddialara karşın, farklı din müntesipleriyle diyalog çalışmalarının dünya üzerinde Müslümanlara karşı önyargılı bakış açılarını değiştirdiği, Müslümanlara ve İslam dinine olumlu bakılmasına vesile olduğu da aklı selim sahibi herkes tarafından kabul edilen bir gerçektir. Bu noktada, sadece "Diyaloğun Meyvesi" isimli belgeselin izlenmesinin dahi konunun doğru anlaşılmasına katkı sağlayacağı kanaatindeyiz.

Kamuoyuna saygılarımızla arz ederiz.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com