STV'den Hakan Fidan'a övgü!

STV'den Hakan Fidan'a övgü!
MİT ve Hakan Fidan aleyhinde haberleriyle dikkat çeken STV ters köşeye yatırdı. Cemaat'in kanalından Hakan Fidan'a övgü yağdı!

Gülen Cemaati'nin yayın organlarından olan STV, son zamanlardaki tutumunun aksine, Hakan Fidan ve MİT'le ilgili haberinde oldukça olumlu ifadelere yer verdi. STV'nin bu haberi, Cemaat-AKP arasındaki çatışmanın yumuşadığına dair intiba uyandırdı.

Haberde; MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın hem çözüm süreci hem de dış politikada hayati bir rol üstlendiğinin vurgulanıyor. 

Fidan'a yönelik övgülerin şaşkınlık yarattığı haberde; "Gerek terörün sona ermesi için ortaya konulan çaba gerekse Irak ile ilişkilerin kazandığı yeni seyirde Fidan'ın rolü Türkiye için kazanç olarak değerlendiriliyor." ifadelerine yer verilirken, Hakan Fidan'ın mekik diplomasisine dikkat çekildi.

İşte STV Haber'deki o haberin metni:
 
"MİT Müsteşarı Hakan Fidan'ın politikadaki önemli rolü dikkat çekiyor.
 
Türkiye gerek terörün bitirilmesi gerekse dış politikada son dönemlerde önemli hamleler yapıyor.
 
Çözüm sürecinin devam ettirilmesi ve bölgemizde yürütülen dış politikada olumlu adımların atılmasında, MİT Müsteşarı Hakan Fidan 'ın çabaları dikkat çekiyor.
 
Fidan, göreve geldiği günden bu yana çok önemli işlere imza atıyor.
 
Türkiye bir yandan çözüm sürecini devam ettirme gayretlerini sürdürürken diğer yandan da bölgesel dış politikada önemli adımlar atıyor.

Aylardır şehit cenazelerinin gelmemesi bütün Türkiye'yi olduğu kadar doğu ve güneydoğu halkını da mutlu ediyor.
 
Çözüm sürecinin koordinasyonunda atılan adımlarla birlikte dış politikada da aktif bir sürece girilmesi Türkiye'nin bölgesindeki önemini ön plana çıkarıyor.
 
Irak ile ilişkilerin düzelmesi ve Irak Kürdistan bölgesel yönetiminin sürece dahil edilmesiyle ilgili önemli adımların atılmasında Mit Müsteşarı Hakan Fidan'ın rolü dikkat çekiyor.
 
Çözüm süreci başta olmak üzere Suriye, Mısır gibi birçok alanda hükümetin politikasının uygulanmasında büyük rol sahibi olan Fidan'ın sürecin kesintisiz devam etmesi için yürüttüğü mekik diplomasisi önemli görülüyor.
 
Gerek terörün sona ermesi için ortaya konulan çaba gerekse Irak ile ilişkilerin kazandığı yeni seyirde Fidan'ın rolü Türkiye için kazanç olarak değerlendiriliyor."

(DSE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com