Şu Çılgın Türkler Tiyatrosu'na yoğun ilgi

Şu Çılgın Türkler Tiyatrosu'na yoğun ilgi
Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen "Şu Çılgın Türkler" isimli tiyatro oyunu Uşaklı tiyatro severlerle buluştu.

Afyonkarahisar Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından sahnelenen 'Şu Çılgın Türkler' isimli tiyatro oyunu Uşaklı tiyatro severlerle buluştu.
Uşak Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Dünya Tiyatrolar Günü ve Kütüphanecilik haftası etkinlikleri kapsamında Mart ayı içinde “Bir Kitaba Bir Davetiye” kampanyası kapsamında sergilenen “Şu Çılgın Türkler” yoğun ilgi gördü.
Turgut Özakman'ın aynı adlı eserinden uyarlanan, Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Ali Çakalgöz tarafından yönetilen ve koreografisini Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim görevlisi Hüseyin Çankay'ın hazırladığı oyun kalabalık bir oyuncu kadrosuyla Atatürk Kültür Merkezi'nde sahne aldı. Şu Çılgın Türkler adlı tiyatro oyununun yönetmeni Ali Çakalgöz, “Çok önemli bir oyunu sahneliyoruz, Afyonkarahisar Belediye Şehir Tiyatrosu olarak bizler gururluyuz. Böylesine önemli bir oyunu sahnelemek gerçekten cesaret ister. Oyunumuzda sinemasal öğeleri tiyatrosal öğelerle halk danslarıyla ışık ve ses efektleriyle müzikle karıştırdık, oyunumuzda sis makinesini bile kullandık. Farklı bir formatta yaptık. Oyunumuz gerçekten son derece güzel oldu” dedi.
Oyuna büyük ilgi olduğunu da ifade eden Çakalgöz “Uşak'ta da bu ilgiyi gördük, ilk gün 350 seyirciye ulaştık, ikinci gün de aynı sayıda izleyiciye oyunumuzu sahneledik” dedi.
Oyunun içeriği ve önemi hakkında da bir açıklama yapan Çakalgöz, “Dün ülkemiz üzerinde oynana oyunlar bugün başka şekillerde, hız kesmeden devam ediyor. Dünü unutmamalıyız, unutturmamalıyız. Bu topraklar için binlerce şehit verdik, çocuğu, genci, yaşlısı, kadını erkeğiyle bu toprakları hep birlikte savunduk. Binlerce çılgın Türk bu dava uğruna şehit oldu, gazi oldu. Oyunumuz bu kutsal mücadeleye dikkat çekmekle birlikte, bu ruhu canlı tutmak açısından da önemi büyük.” dedi.
Tiyatro ekibi, gösterinin sonunda kampanya kapsamında ücretsiz davetiye karşılığı toplanan kitaplar önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com