Su içmek yaşlanmayı yavaşlatıyor

Su içmek yaşlanmayı yavaşlatıyor
Yeterli oranda su içmenin yaşlanma yavaşlattığı bildirildi. Sağlıklı yaşamın, hastalıklara karşı dirençli olabilmenin temelinde özellikle doğal mineralli su içmenin yattığını belirten uzmanlar, kadınların erkeklere göre daha az su tükettiklerini söyledi.

Yeterli oranda su içmenin yaşlanma yavaşlattığı bildirildi. Sağlıklı yaşamın, hastalıklara karşı dirençli olabilmenin temelinde özellikle doğal mineralli su içmenin yattığını belirten uzmanlar, kadınların erkeklere göre daha az su tükettiklerini söyledi.Günde en az 1.5 litre su içmeyi alışkanlık haline getirmenin yaşlanmayı geciktirmede önemli bir etken olduğunu kaydeden uzmanlar, “Sadece susayınca su içilir diye bir kural yok. İster susayın ister susamayın gün boyu en az 1.5 litre doğal mineralli su tüketilmelidir. Özellikle yatmadan önce içilen bir bardak doğal mineralli su, vücuda sağladığı yararlar bakımından oldukça önemlidir” dedi.
Susuzluğun sadece su içerek giderilebileceğini ifade eden uzmanlar, “Bazı insanlar, susuzluklarını daha sağlıklıdır diye düşünerek bitkisel çay veya taze sıkılmış meyve sularıyla geçirmeye çalışıyor. Bu yanlış bir uygulamadır. Vücudunuzu meyve sularıyla yıkayabilir misiniz? Öyleyse susadığınızda da susuzluğunuzu sadece ve sadece doğal mineral içeren suyla gidermeniz daha doğru bir karar olacaktır. Susuzluğunuzu suyun dışında herhangi bir içecekle karşılamaya kalkarsanız vücudunuzun su ihtiyacı kesinlikle giderilmez. Ayrıca yemeklerde su haricinde içilen tüm sıvılar açlık duygusunu daha fazla tetikleyerek yemek yerken doyma duygusunu geciktirici etki gösterir. Halbuki yemeye başlamadan önce içilen bir bardak doğal mineralli su sindirimin ön basamaklarını hızla harekete geçirir ve suyla yemeğe başlamak yemek sonrası tatlı yeme ihtiyacının giderilmesini sağlar” diye konuştu.
Kadınların erkeklere göre daha az su tükettiğini vurgulayan uzmanlar, “Oysa bayanların cildindeki kırışıkların oluşumunda ve artmasında en önemli etkenlerden biri yeterli su tüketiminin olmamasıdır. Yeterli oranlarda su içen kişilerde yaşlanma daha yavaştır. Cildin taze ve canlı görünmesinde, vücudun ihtiyacı olan yeterli suyun alınması çok önemlidir. Ayrıca suyun içerisinde bulunan doğal minerallerle vücudumuzun günlük mineral ihtiyacının bir kısmını karşılamış oluruz. Doğal minerallerin içerisinde bulunan kalsiyum kemik gelişimi için en önemli faktörlerdendir. Tırnak sağlığında da bunu farkedebiliriz tırnakların kırılması büyük oranda aldığımız su miktarına bağlıdır. Aynı şekilde yeterli su alınmadığı takdirde şaçlar cansız ve mat görünür. Az su içmenin bedene verdiği diğer bir etkide selülit oluşumudur. Gereken miktardan ne kadar az su içilirse, selülit oluşumu o kadar hızlı olur” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com