Su Kanalı Çarşamba Pazarı Gibi!..

Su Kanalı Çarşamba Pazarı Gibi!..
Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan su kanalı bakımsızlıktan ve ilgisizlikten çöp kalıntılarıyla dolmuş durmunda, içinde sadece su bulunması gereken kanalda yaylı yataktan araba lastiğine kadar çok sayıda çöp kalıntısı bulunuyor. Görüntü kirliliğinin yanı

Bahçelievler Mahallesi'nde bulunan su kanalı bakımsızlıktan ve ilgisizlikten çöp kalıntılarıyla dolmuş durmunda, içinde sadece su bulunması gereken kanalda yaylı yataktan araba lastiğine kadar çok sayıda çöp kalıntısı bulunuyor. Görüntü kirliliğinin yanı sıra özellikle yağmurlu havalarada kanlada biriken ve yetkililer tarafından temizlenmeyen çöp kalıntılarından dolayı etrafa hiçte hoş olmayan kokuların yayılması, mahalleli tarafından tepkiyle karşılanıyor.
'SU KANALININ HEMEN TEMİZLENMESİ GEREKİYOR'
Kütahya Bahçelievler Mahallesi içinde geçen su kanlının yağmur sularının mahalleye zarar vermemesi için inşaa edildiği, aynı zamanda yaz aylarında Porsuk nehiri suyunun bu kanala aktarıldığı mahalleliler tarafından dile getirildi. Yağmur sularının bu kanalda akıp gittiğini vurgulayan mahalleli kanalın içinde biriken ve yetkililer tarafından temizlenmeyen çöplerden şiyaketçi olduklarını bu çöplerin ve biran önce görevliler tarafından temizlenmesi gerektiğini kaydettiler.
'YAĞMUR SULARIYLA BİRLİKTE ETRAFA KOKULAR YAYLIYOR'
Kış mevsiminin gelmesi ile birlikte yağmurların başladığını dile getiren mahalleli, kanalın neden kış aylarında temizlenmediğini, belirterek şu konulara dikkat çekttiler:
'Yaz aylarında kanalda sadece görüntü kirliliği meydana geliyor; ama kış ayalarının gelemesi ile birlikte yağmurlar yağmaya başlıyor. Yağmurların yağmasıyla birlikte kanalada biriken çöpler ıslanmaya başlıyor, çöplerin ıslanmasıyla birlikte hem görüntü kirliliği hemde hava kirliliği oluşuyor; çünkü yaz ayı boyunca biriken çöpler güneşin de etksiyle iyice kuruyor, örneğin; şu kanalda olan araba lastikleri ve buna benzer çöpler yaz aylarında sürekli ısnıyor yağmurun bu araba lastiği ile temas etmesi halinde etraf çok nahoş kokular yayılıyor. Tabi bu koku olaylarını ancak bu mahallede oturan kişiler bilir.' şeklinde çöp kanalının kirli ortamına dikkat çekerek tepkilerini dile getirdiler.
'BİRİKEN ÇÖPLER HASTALIKLARA DAVETİYE ÇIKARIYOR'
Mahalliler aynı zamanda, yetkililerin duyarsızlığı nedeniyle Bahçelievler'de çöp kalıntılarının çeşitili hastalıklara sebebiyet vereceğini belirterek, ilgilileri duyarlılığa davet ettiler.
Su kanalında biriken çöp kalıntılarının birçok hastalığa da davetiye çıkarabileceğini savunan mahalleli, bu çöp kalıntılarının biran önce temizlenmesini istediler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com