“Su kaynaklarımızı kirletmeye devam ediyoruz”

“Su kaynaklarımızı kirletmeye devam ediyoruz”
Su Hayattır Platformu (SUHAP) ile Uşak Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği (USOBDER) tarafından “Su Hayattır” konulu panel düzenlendi.

Su Hayattır Platformu (SUHAP) ile Uşak Sportif Olta Balıkçılığı ve Su Hayatını Koruma Derneği (USOBDER) tarafından “Su Hayattır” konulu panel düzenlendi.
Atatürk Kültür Merkezi'nde Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen panelde çevre, su kaynakları ve kirlilik unsurları üzerinde duruldu. ilköğretim okulu ve okul öncesi çocuklara yönelik yapılan panele Ege Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Yetiştiricilik Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Fatih Perçin konuşmacı olarak katıldı. Suyun insan hayatındaki önemi hakkında bir sunum yapan Dr. Fatih Perçin, yaşamın devam edebilmesi için su ve su kaynaklarının korunması gerektiğini ifade etti.
Yeryüzündeki su kaynaklarının her geçen gün kirlendiğini bu nedenle geleceğin büyükleri olan çocuklara suyun insan hayatındaki önemini anlatmak istediklerini anlatan SUHAP ve USOBDER Başkanı İsmail Atalay, çevreyi ve akarsuları kirlilik unsurlarından korumanın büyük önem arz ettiğini ifade etti. Türkiye'deki akarsularında yoğun bir kirlilik olduğunu ve bu kirlilik unsurlarının her geçen gün arttığını da anlatan Atalay, “Son yıllarda artan küresel ısınma suyun insan hayatındaki önemini arttırdı. Türkiye olarak biz su kaynaklarımızı kirletmeye devam ediyoruz. Evsel ve sanayi atıkları bu kirlilik unsurlarının başında geliyor. Su kaynaklarımızı bu şekilde kirletmeye devam edersek büyük bir sıkıntı yaşayabiliriz. Bu nedenle tatlı su kaynaklarının daha fazla kirlenmesini önlemek zorundayız. Bunu sağlamak için işe eğitimle başlamamız gerekiyor. İnsanlara özellikle çocuklarımıza suyun insan yaşamındaki önemini, kirliliğin getireceği sonuçları öğretmemiz gerekiyor. Çünkü yaşamın devam etmesi için suya ihtiyacımız var. Su hayattır. SUHAP ve USOBDER olarak bu bilinci çocuklarımıza aşılamak istiyoruz''dedi. Konuşmaların ardından Dr. Fatih Perçin ile etkiliğe katkı sağlayan Uğur Özcan ve Şerafettin Acar'a teşekkür belgesi verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com