Su Savaşı Yaptıkları İçin Tutuklandılar!

Su Savaşı Yaptıkları İçin Tutuklandılar!
İran'ın başkenti Tahran'da 40 dereceyi bulan sıcaklıkta serinlemek için çareyi su savaşı düzenlemekte bulan gençlerin su savaşları polis karakolunda bitti...

Facebook üzerinden organize edilen su savaşlarına kızların da katılması muhafazakarların tepkisini çekti. Tahran'da bir parkta düzenlenen su savaşı etkinliğine katılan bir grup kız ve erkek, polis tarafından tutuklandı.

The Guardian'da yer alan habere göre İranlı gençler, Savaş ve Su Bahçesi adını verdikleri oyunu oynamak için geçtiğimiz Cuma günü bir araya geldi. Su savaşlarına polis herhangi bir müdahalede bulunmadı. Ancak organizasyonun resimleri daha sonrada medyada yer alınca muhafazakarların tepkisini çekti.

İran televizyonu, su savaşlarına katıldığını kabul eden ve polis tarafından tutuklanmış birkaç gencin görüntüsünü yayınladı.

Olayla ilgili bir açıklama yapan Tahran polisinden Ahmad Roozbehani, "Cuma günü kızlı-erkekli bir organizasyon düzenlenmiş. Bu gençlerden kullandıkları su silahlarını getirmeleri istendi, sosyal kurallara karşı davrandılar" açıklamasını yaptı.

Yarı resmi Mehr ajansına konuşan Tahran Polis Şefi Hossein Sajedina da tutuklamaları doğruladı. Polis şefi, gençleri anormal davranmakla suçladı.

Su savaşı organizasyonu, bazı muhafazakar milletvekilleri tarafından da eleştirildi. Tutuklamaların da bazı muhafazakar kesimlerin, organizasyonun arkasındaki isimlerin ortaya çıkarılmasını istemesinin arkasından geldiği belirtildi.

Facebook'tan organize edilen "Tahran su savaşları" adlı organizasyonun 14 bin takipçisi bulunuyor. İran'ın İsfahan ve Karaj gibi kentlerinde de benzer organizasyonları teşvik etmesi bekleniyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com