Su tasarrufu uyarısı

Su tasarrufu uyarısı
Kütah Kütahya'nın Pazarlar Belediyesi, küresel ısınmadan dolayı su kaynaklarının azalması üzerine halkı şebeke suyunu tasarruflu kullanmaları konusunda uyardı.ya'nın Pazarlar Belediyesi, küresel ısınmadan dolayı su kaynaklarının azalması üzerine halkı ş

Kütahya'nın Pazarlar Belediyesi, küresel ısınmadan dolayı su kaynaklarının azalması üzerine halkı şebeke suyunu tasarruflu kullanmaları konusunda uyardı.
Dünyada küresel ısınmadan dolayı önümüzdeki yıllardan itibaren su sıkıntısı yaşanacağına dikkat çeken Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun, 'Şu anda ilçemizde su sıkıntısı söz konusu değil. Ancak her geçen gün tükenen su kaynaklarını korumanın yollarını arıyoruz. Diğer taraftan belediye olarak alternatif su kaynakları arama çalışmalarımız sürüyor. Halkımızın şebeke suyunu tasarruflu kullanmasını istiyoruz. Bilindiği gibi bizim suyumuz 25 kilometre uzaktan geliyor. Elektrik ve bakım masrafları çok yüksek tutuyor. Şebeke suyunu biraz daha tasarruflu kullanalım. Unutmayalım ki Dünyada bizim değil bizden sonra gelecek olan nesillerin emanetidir” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com