Suat Kılıç'ın skandalları bitmiyor

Suat Kılıç'ın skandalları bitmiyor
Altındağ'da düşük fiyata aldığı evle gündeme gelen Bakan Kılıç'ın yeni bir marifeti ortaya çıktı.

Hamamönü’nde AKP’li Altındağ Belediyesi’nin bürokratı aracılığıyla, kendi danışmanı üzerinden çok düşük fiyata aldığı evle gündeme gelen Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın yeni bir marifeti daha ortaya çıktı.

Suat Kılıç’ın eşi Melike Nur Kılıç’ın Belediye’ye ait Belso’ya yönetim kurulu üyesi olarak atandığını ve çeşitli usulsüzlüklerle gündeme geldiğini daha önce yazmıştı.

CHP Ankara milletvekili Levent Gök’ün Anakent Belediyesi’ne bağlı Belso Soğuk Hava Deposu İşletmeciliği’nin özelleştirilmesi öncesinde bir dizi usülsüzlük yapıldığına ilişkin İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’in yanıtlaması istemiyle verdiği 17 Ocak tarihli soru önergesine Ankara Valisi Alâaddin Yüksel’den 14 Mart’ta yanıt geldi.

Yüksel’in yanıtında “Melike Nur Kılıç’ın 8 Mayıs 2004 tarihi itibariyle BELSO A.Ş yönetim kurulu üyesi olarak atandığı, halen 3 bin 500 TL ücret almakta olduğu” ifade edildi.
(SRK)

Böylece Melike Kılıç’ın, bu göreve Suat Kılıç’ın 2002 yılındaki ilk vekilliği sırasında, 2004 yerel seçimlerinin hemen ardından atandığı da anlaşıldı.
(SRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com