Şubat tatilinde ikili sistem başlıyor!

Şubat tatilinde ikili sistem başlıyor!
Akis Gazetesi olarak iki ay önce Kütahya halkına duyurduğumuz toplu taşımacılıkta ikili sistem ile ilgili önceki gün açıklama yapan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, özel halk otobüsleriyle verilen toplu ulaşım sisteminde yeniden ikili sisteme dönüş

Akis Gazetesi olarak iki ay önce Kütahya halkına duyurduğumuz toplu taşımacılıkta ikili sistem ile ilgili önceki gün açıklama yapan Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, özel halk otobüsleriyle verilen toplu ulaşım sisteminde yeniden ikili sisteme dönüşün, okulların şubat tatilinde olduğu sırada gerçekleştirmeyi planladıklarını bildirdi.
Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, yaptığı yazılı açıklamada, ikili sisteme geçişle ilgili alınan Belediye Meclisi kararı sonrası güzergah çalışmalarının bir bölümünü tamamladıklarını belirtti.
Sebil Erenler Camisi ve çevresinde yolun daraldığı bölgede cami bahçesinin mevcut yolla uyumlu hale getirilmesi ile uygulamaya geçildiğinde ışıklandırmayla bir düzen getirilmesi çalışmalarında önemli mesafe alındığını ifade eden İça, Ali Kalfa İşhanı arkasının merkeze en yakın indirme bindirme yeri olabileceğini duyurdu.
İça, bununla ilgili projenin uygulanmaya başladığı bilgisini vererek, şunları kaydetti:
'İkili sisteme örnek vermek gerekirse, Zafertepe'den kalkan bir halk otobüsünün Evliya Çelebi Devlet Hastanemize gidinceye kadar olan güzergahında yolcuların yüzde 70'i Zafer Meydanı'nda iniyor. Sadece yüzde 10'u son durağa giderken, yüzde 20'si ara duraklarda iniyor. Bu durumda zam yapıp mevcut uygulamayı devam ettirmemiz halinde vatandaşımız mağdur olacak. Bu nedenle yolcuların yüzde 70'inin indiği çevrede bir yer bulursak, orada indirelim, ikinci bir vasıtayla son durağa gidince yüzde 50'sini ödemek kaydıyla ücreti 1 TL yaptık. Son durak ise 1.5 TL olarak belirlendi. Son durağa giden yüzde 10'luk kesimin bedelini yüzde 90'lık kesime ödetmeyelim istedik. Bu sistemde halkın ve esnafın menfaati çoktur. Çünkü çok kısa süre içerisinde ring yapmak suretiyle, bugün otobüsü tercih etmeyen birçok kişinin de toplu taşımayı tercih etmesiyle yeni bir potansiyel kazandırılacaktır.'
Çalışmaların okullarına şubat tatiline girmesine kadar tamamlamayı hedeflediklerine işaret eden İça, bu yapılabilirse ikili sistemi şubat tatilinde başlatacaklarını ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com