Şubat'ta en çok onları konuştuk!

Şubat'ta en çok onları konuştuk!
Şubat ayında medyanın en çok ilgi gösterdiği magazin ünlüleri belli oldu.

Medya Takip Merkezi’nin (MTM), yazılı basın, TV ve internet medyasını kapsayan araştırmasına göre, uzun zamandır listenin hep üst sıralarında yer alan Hülya Avşar ayın en çok konuşulan ismi olurken, Acun Ilıcalı ikinci sırada yer aldı.

İşte, ayın magazin gündemi…

Özellikle, Yetenek Sizsiniz ve O Ses Türkiye yarışmaları ile medyanın yoğun ilgisini gören Hülya Avşar, Şubat ayında medyanın en çok yer verdiği magazin ünlüsü oldu. Jüri üyeliği yaptığı yarışmaların dışında, Avşar’ın medyaya en çok haber olduğu bir diğer konu ise, sokak çocuklarına yardım amacıyla hazırlanan tiyatro oyununda yer alması oldu. Hülya Avşar Şubat ayında 5 bini aşkın haber ve yazıda yer aldı.
 
ACUN ILICALI ELEŞTİRİLERE SOSYAL MEDYADAN YANIT VERDİ
 
Aynı araştırmaya göre, medyada en çok konuşulan diğer bir ünlü isim Acun Ilıcalı’ydı. Yetenek Sizsiniz yarışmasında, bir yarışmacının kıyafetindeki Türk bayrağının yayında karartılması nedeniyle, eleştirilere maruz kalan Ilıcalı, yanıtını sosyal medyadan Türk bayraklı resmini paylaşarak verdi. Acun Ilıcalı, toplamda 4 bin 730 haber ve yazı ile adından söz ettirdi.
 
NECATİ ŞAŞMAZ BABA OLUYOR

 
Kurtlar Vadisi’nin Polat Alemdar’ı Necati Şaşmaz, medyanın çokça bahsettiği diğer ünlü oldu. Aralık ayında dünya evine girdiği eşinin hamile olması ile ilgili medyada geniş yer bulan Şaşmaz, Türk şekerleme ve tatlı ürünlerinin marka yüzü olacağıyla ilgili de haberlere konu edildi. Ayın medyatik ünlüleri listesinde üçüncü sırada yer alan Şaşmaz, ay boyunca 3 bin haber ve yazıda yer aldı.
 
KIVANÇ'IN ADI OYUNCULUĞU İLE ANILIYOR
 
MTM’nin aynı araştırmasına göre, Kelebeğin Rüyası filmindeki rolü ile adından sıklıkla söz edilen Kıvanç Tatlıtuğ, Şubat ayının medyada en çok konuşulan bir başka ünlüsü oldu. Hem sinema hem de dizi filmindeki oyunculuğunun yanı sıra, Azra Akın’la yaşadığı birlikteliği ile de gündeme gelen Tatlıtuğ’un, ay genelinde 2 bin 616 haber ve yazıda bahsi geçti.
 
HADİSE'NİN YENİ SİNGLE'I KAPIDA 

Hadise, ayın medyada en fazla görünürlük sağlayan ilk 5 magazin ünlüsü arasında yer almayı başardı. O Ses Türkiye’deki jüri üyeliği ile çokça gündeme gelen genç şarkıcı, yeni single’ının yakın zamanda piyasaya sürüleceği haberleri ile de medyaya geniş şekilde konu oldu. Hadise, Şubat ayında toplamda 2 bin 570 haber ve yazı ile medyaya yansıdı.
 
AYIN EN MEDYATİK ÜNLÜLERİ
 
İsim- Haber adedi
 
1 Hülya Avşar - 5.154
 
2 Acun Ilıcalı - 4.730
 
3 Necati Şaşmaz - 3.000
 
4 Kıvanç Tatlıtuğ - 2.616
 
5 Hadise - 2.570
 
6 Cem Yılmaz - 2.420
 
7 Murat Boz - 2.303
 
8 Rihanna - 2.252
 
9 Mustafa Sandal - 2.111
 
10 İbrahim Tatlıses - 1.979
 
* MTM Medya Takip Merkezi'nin, Şubat 2013'te 3 bini aşkın gazete, dergi, TV kanalı ve haber sitelerinde yaptığı medya takibi sonuçlarından derlenmiştir.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com