Subaylık hayali kansere yenik düştü

Subaylık hayali kansere yenik düştü
Yakalandığı kemik kanseri nedeniyle subay olma hayalinden vazgeçmek zorunda kalan 20 yaşındaki Mustafa Süleymanoğlu, Ankara İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından yapılan ziyaretle moral buldu

ANKARA (AA) - YEŞİM SERT KARAASLAN - Yakalandığı kemik kanseri nedeniyle subay olma hayalinden vazgeçmek zorunda kalan 20 yaşındaki Mustafa Süleymanoğlu, Ankara İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından yapılan ziyaretle moral buldu.

Jandarma Genel Komutanlığı'nın 175. Kuruluş yıl dönümü dolayısıyla, 1-7 Nisan Kanserle Savaş Haftası etkinlikleri kapsamında, Ankara İl Jandarma Komutanlığı personeli, Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören hastaları odalarında ziyaret ederek, acil şifa diledi ve moral verdi.

Ankara İl Jandarma Komutanlığı'nda görev yapan personel ile uzun süre sohbet eden ve hayallerini anlatan Süleymanoğlu, Türk askerini hasta odasında görmenin onu hayallerine götürdüğünü ve çok mutlu ettiğini söyledi. Kanserle mücadelede moralin çok önemli bir faktör olduğunu dile getiren Süleymanoğlu, bu ziyaretin, Türk Ordusu'nun hastalıkta ve sağlıkta, savaşta ve barışta vatandaşının yanında olduğunun en büyük göstergesi olduğunu vurguladı. 

-"Umut oldukça yaşam da var"

Kendisinin kemik kanseri hastası olduğunu, sağ bacağında tümör geliştiğini anlatan Süleymanoğlu, bacağındaki ağrıların 2013 yılının Ramazan ayında ortaya çıktığını ve çok geçmeden tanı konulduğunu söyledi. Süleymanoğlu, kendisine ilk muayene sonrasında bacağının kesilmesi gerektiğinin iletildiğini, ancak bunu asla kabul etmediğini ve mümkün olan tedavilerle mücadele etmek isteğini dile getirerek, "Mücadeleden kaçmadım. Umudumu yitirmedim, iyileşeceğime ve tekrar sağlığıma kavuşacağıma inandım" dedi. 

Yapılan tedaviler sonrasında şu an sağlık durumunun daha iyi olduğunu, yürüteçle yürümeye başladığını müjdeleyen Süleymanoğlu, iyileştikten sonra hayalleri için savaşmaya devam edeceğini bildirdi. Tüm kanser hastalarına mücadeleden vazgeçmemeleri çağrısında bulunan Süleymanoğlu, "Kimse umudunu yitirmesin, umut oldukça yaşam da var" diye konuştu.

-"Kanser ömrümü değil, gençliğimi değil, asker olabilme hayalimi aldı"

Süleymanoğlu, 14-15'li yaşlarında Türk Ordusu'na girebilmeyi düşlediğini, gözlerini kapattığında sürekli kendisini askeri üniforma içinde gördüğünü anlattı. Süleymanoğlu, duygularını şöyle ifade etti:

"Ben, liseyi bırakmıştım. Sırf, askeriye de bir yere gelebilmek, asker olabilmek için okula başladım. Açık Öğretim'e başlamış, okulumu okuyordum. Fakülteye de devam edecektim, okulum bitiyordu. Her şey güzel ve düzenli iken, hayallerime doğru ilerlerken 19 yaşında kemik kanserine yakalandım. Oysa, fakülteyi bitirdikten sonra yedek subay olacaktım. Rütbenin de benim için önemi yoktu, sadece asker olmak istiyordum. Askerlik, üniforma sevdasıydı. 

Hastalığım hiç umurumda olmadı. Hastalığa bir kere bile ağlamadım, ama asker olamayacağım için ağladım. Tek ağladığım şey, asker olamamaktı. Bakıyorum, bazı insanlar baba zoruyla Harbiye okumuş, teğmen olmuş. Oysa, ben çok çok istiyordum. Olmadı, olamadı, kanser ömrümü değil, gençliğimi değil, asker olabilme hayalimi aldı. Asker olayım, dünyanın öbür ucuna bile giderdim, yeter ki asker olabileyim."

Hastalıkla mücadele ederken, Ankara İl Jandarma Komutanlığı personeli tarafından kendisine yapılan ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirten Süleymanoğlu, "Subaylarımızı burada görmek beni çok çok mutlu etti. Türk Ordusu ile gurur duyuyorum. Ordu'nun dışarıda da milyonlarca askeri var, benim gibi" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com