“Suç çeşitleri her geçen gün artıyor”

“Suç çeşitleri her geçen gün artıyor”
Suçların önlenmesi ve bireysel güvenlik tedbirleri alınması konusunda bilinç oluşturmak amacıyla Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında İşyeri güvenliği toplantısı yapıldı.

    Suçların önlenmesi ve bireysel güvenlik tedbirleri alınması konusunda bilinç oluşturmak amacıyla Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında İşyeri güvenliği toplantısı yapıldı.

Kütahya'nın Asayiş ve Güvenliği yönünden önemli olan evden ve iş yerinden hırsızlık olayları ve bu olaylara karşı emniyetin yanı sıra vatandaşların alması gereken önlemlerin görüşüldüğü  toplantıda, Vali Kocatepe; “Suç çeşitleri her geçen gün artıyor. Son zamanlarda mala karşı işlenen suçlarda artış meydana geldi bu artış sadece Kütahya da değil genel anlamda Dünya genelinde bir artış var.   Bu suçlara karşı Emniyet ve Jandarma ekipleri görevlerini yapıyorlar. Fakat Emniyet ve Jandarmanın yanı sıra bizim vatandaşlar olarak da kendi çapımızda almamız gereken önlemler var.”dedi.Vali Kocatepe, Teknolojinin ilerlemesine rağmen çok maliyetli olmayan güvenlik kameralarının kullanılmadığını söyleyerek bir çok olayın kamera görüntüleriyle çözüldüğüne dikkat çekerek imkanlar doğrultusunda esnaf ve sitelerin bu sistemlerden kullanmasını istedi.”
     İl Emniyet Müdürlüğü tarafından hazırlanan Hırsızlık suçları ile etkin mücadele stratejisinin geliştirilmesi projesi hakkında hazırlanan sunum katılımcılara sunularak projenin amacı ve hedefleri aktarıldı.
Projenin gerekçesi ile ilgili olarak İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik, “Toplumda büyük rahatsızlık yaratan endişe ve korkuya neden olan bu yönüyle de gündemi işgal eden “sokak suçlarına” yönelik özel mücadele yöntemleri ve projeler geliştirilerek 2008 yılında ve 2009 yılının ilk 7 ayında önemli başarılar elde edilmiştir. Evden ve iş yerinden hırsızlık suçları ile çok yönlü ve kararlı bir şekilde mücadele edilmektedir. Ancak bu alanda uygulanan mevcut mücadele yaklaşımlarının yanı sıra hırsızlık suçlarına özgü yeni mücadele yöntemleri geliştirilmesine ihtiyaç duyulmuştur. Bu kapsamda sivil toplum kuruluşları ile bir araya gelerek vatandaş ve esnafın kendi çapında alması gereken önlemlerde ele alınmış oldu”.dedi.
Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapılan toplantıya, Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Lütfi Mor, İl Emniyet Müdürü İbrahim Çelik Ticaret ve Sanayi Odaları Başkan ve Temsilcileri ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan ve temsilcileri katıldı.

 
   

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com