Suç Dosyaları Kabarık Çıktı!..

Suç Dosyaları Kabarık Çıktı!..
Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Kütahya'nında içinde bulunduğu değişik illerde yaptıkları operasyonlarda yakalanan Türk İntikam Birliği Teşkilatı (TİBT) üyelerinin suç dosyalarının bir hayli kabarık olduğu ortaya çıktı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Kütahya'nında içinde bulunduğu değişik illerde yaptıkları operasyonlarda yakalanan Türk İntikam Birliği Teşkilatı (TİBT) üyelerinin suç dosyalarının bir hayli kabarık olduğu ortaya çıktı.
Geçen hafta Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince Ankara, Kütahya, İstanbul, İzmir, Antalya, Uşak, Edirne, Muğla ve Karabük'te eş zamanlı yapılan operasyonlarda yakalanan Türk İntikam Birliği Teşkilatı (TİBT) üyelerinin sahtecilik, hırsızlık, terör örgütüne üye olmak gibi çeşitli suçlara karıştığı belirlendi. Emniyetin yaptığı GBT kayıtlarına göre, örgüt üyesi Nebi Kutalmış Ocaklı isimli şahsın '3167 Sayılı Çekle Ödml.Düznl. ve Çek Hami. Korn. Hak. Kanununa Muhalefet' suçundan Ankara Asayiş Şube Müdürlüğü'nce 4 adet suç kaydı ve tahdit kaydının bulunduğu ve halen arandığı tespit edildi.
Hakan Arıkan adlı şahsın ise Parada Sahtecilik TCK 197 suçundan kaydının olduğu, ayrıca terör amaçlı örgüte üye olma suçundan İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nce arandığı belirlendi. Hakan Aktaş isimli şahsın otodan hırsızlık suçundan Antalya Emniyet Müdürlüğü'nde 1 adet suç kaydının bulunduğu ve aranmadığı tespit edildi. Erce Anıl Başıbüyük isimli şahsın dolandırıcılık ve iflas suçundan Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde 3 adet kaydının bulunduğu ve aranmadığı belirlendi.
Hollanda'da olan Savaşan Atsız Kod isimli şahıs önderliğinde kurulan TİBT örgütünün, gönüllülük esasına dayanan silahlı Türkçü direniş stratejisini savunduğu belirtiliyor. Bu şahıs ile örgüt üyelerinin arasındaki irtibatlar da dikkat çekici. Yapılan çalışmalar kapsamında şüphelilerin kullandıkları telefonlara ait HTS kayıtları incelemelerinden Savaşan Atsız kod isimli örgüt lideri ile irtibatlı olduğu anlaşılan Mutlu Erdoğan ile Erce Anıl Başıbüyük arasında 942 irtibat, Ramazan Kula ile 174 irtibat, Doğan Kurt ile 2 irtibat tespit edildi. Yine Savaşan Atsız kod isimli şahısla irtibatlı olduğu değerlendirilen Erce Anıl Başıbüyük isimli şahsın Mutlu Erdoğan ile arasında 942 irtibat, Ramazan Kula ile 10 irtibat, Sadi Saçak ile 474 irtibat, Abdurrahman Ozan İşleten ile 1132 irtibat, Halil Yıldırım ile 2 irtibatı belirlendi. Hakan Arıkan Nebi Kutalmış Ocaklı ve Hakan Aktaş ile msn irtibatı tespit edildi.
Bütün bunlarla birlikte msn ve telefon tapeleri incelendiğinde, Mutlu Erdoğan ve Erce Anıl Başıbüyük'ün irtibatlı oldukları bu şahıslar aracılığıyla 'başka şahıslara ait gizli ve özel bilgilere ulaşmak dahil' birçok örgütsel çalışma yürüttükleri ortaya çıkıyor. Ayrıca Erce Anıl Başıbüyük'ün zaman zaman 'Savaşan Atsız ile msn veya e-posta yolu ile kesinlikle iletişime geçmemesi' gibi Mutlu Erdoğan'a bu hususlarla ilgili tavsiyelerde bulunduğu tespit edildi


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com