Suç Duyuruları Hükümete Uzandı!

Suç Duyuruları Hükümete Uzandı!
12 Eylül yöneticilerinin yargı zırhının kaldırılmasının ardından yapılan suç duyuruları hükümete de uzandı..

Eski Emniyet Genel Müdürü ve Vali olan bugünün Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün de yargılanması isteniyor.

Anayasa’dan 12 Eylül yöneticilerine ‘’Zırh’’ getiren maddenin çıkarılması ve ardından yapılan suç duyuruları, hükümete de uzandı. 12 Eylül öncesi Emniyet Genel Müdürü daha sonra da Vali olan bugünün Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül’ün de yargılanması isteniyor.

Referandumda “Evet” kampanyasına destek veren Eşitlik ve Demokrasi Partisi, 514 ismin ‘’Darbe yapmak ve işkence suçundan’’ yargılanmasını istedi. EDP dilekçesinde, darbeden sorumlu tutulan isimler arasında Emniyet Genel Müdürlüğü, Kocaeli, Ankara ve İzmir Valiliği de yapan bugünün Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül de yer aldı. Gönül 15 Aralık 1979 ile 27 Ekim 1980 arasında Ankara Valiliği görevinde bulunmuştu.

YAZICIOĞLU DA DİLEKÇEDE

“Süper Vali”, “Dördüncü Murat”, “Aykırı Vali” gibi onlarca lakabı bulunan, valilik dönemlerine damga vuran adına roman yazılan ver sinema filmi çekilen Recep Yazıcıoğlu da yargılanması istenenler arasında yer aldı.

Kızıldere olayları sırasında dönemin Tokat Valisi olan Yazıcıoğlu’nun 27 yaşındaki oğlu Mehmet Kemal ve kardeşi Devlet Eski Bakanı ve Ankara Milletvekili Sait Yazıcıoğlu da AKP’de politika yapıyor.

Gazeteport
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com