Suç Oranında Azalma Var

Suç Oranında Azalma Var
Ocak ayının değerlendirildiği İl Emniyet Komisyonu toplantısı 3 Şubat Çarşamba günü Valilik toplantı salonunda Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında toplandı. Toplantıda suç oranlarında düşüşün olduğu belirtilerek bu durumun Kütahya için sevindirici olduğu

Ocak ayının değerlendirildiği İl Emniyet Komisyonu toplantısı 3 Şubat Çarşamba günü Valilik toplantı salonunda Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında toplandı. Toplantıda suç oranlarında düşüşün olduğu belirtilerek bu durumun Kütahya için sevindirici olduğu da dile getirildi.
Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Sami Fındıkoğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Rıza Can, Vali Yardımcısı M. Haluk Saygı, İl Jandarma Komutan v. Binbaşı Özay Eryürek, İl Emniyet Müdürü Sezai Kalyoncu'nun katıldığı toplantıda Ocak ayı içinde Kütahya İl genelinde meydana gelen olaylar görüşüldü.
2009 Aralık ayında şahsa karşı işlenen suçlar ile 2010 Ocak ayında şahsa karşı işlenen suçlar karşılaştırıldığında, Polis Bölgesinde Aralık ayında 344 olay meydana gelmesine karşın Ocak ayında 327 olay meydana geldiği açıklanarak suçlarda bir düşüşün meydana geldiği vurgulandı. 2009 Aralık ayı içinde mala karşı işlenen suçlar ile 2010 Ocak ayında mala karşı işlenen suçlar karşılaştırıldığında, Aralık ayında 77 olay meydana gelmesine karşın, Ocak ayında 61 olay meydana geldiği belirtildi. Jandarma ve Polis Trafik Bölgesinde ise 51 olayın meydana geldiği bunlardan 40'nın Jandarma, 11'nin ise Polis Bölgesinde cereyan ettiği açıklandı. 7,869 aracın kontrol edildiği ve kontrol edilen araçlardan 61 tanesinin trafikten men edildiği ifade edildi.
Daha sonra, Şubat ayı içerisinde İl Merkezi ve İlçelerde yapılacak olan çalışmalar ve alınması gereken tedbirlerin değerlendirildiği açıklandı.(A.ERTÜRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com