Suçlular artık kapana kısılacak

Suçlular artık kapana kısılacak
Artık polisin "dur" ihtarına uymayıp kaçan sürücüler ateş edilerek durdurulmak yerine kapanla lastikleri patlatılarak yakalanacak. Bilecik Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen "yol kapanı" tatbikatı nefes kesti.

Artık polisin 'dur' ihtarına uymayıp kaçan sürücüler ateş edilerek durdurulmak yerine kapanla lastikleri patlatılarak yakalanacak. Bilecik Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'yol kapanı' tatbikatı nefes kesti.
Meydana gelebilecek terör ve diğer olaylara müdahalelere hazırlıklı olabilmek için Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından tatbikat yapıldı. Tatbikat planına göre, trafik ekipleri, istasyon mevkiinde dur ihtarına uymayan bir otomobilin ihbarını 155'e iletti. Harekat merkezince yapılacak muhtemel bir operasyona karşı ekiplere hazırlık yapılması talimatı verildi. Otomobil, istasyon mevkiinden Bilecik istikametine seyir halinde iken, bölge trafik, terörle mücadele, çevik kuvvet ve asayiş ekipleri otomobilin
güzergahında bulunan Akasyaaltı mevkiinde yolu kapattı. Yol kapanı kullanılarak otomobilin lastiklerinin patlatıldı.
Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünde görevli komiser Hasan Kazımoğlu'nun yürüttüğü operasyonda ele geçirilen iki kişi üzerinde ve otomobilde arama yapıldı. Aramada bir kişinin üzerinden ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Zanlılar dur ihtarına uymamak ve ruhsatsız tabanca taşımaktan gözaltına alındı.
Filmleri aratmayan tatbikatta başarılı olan personeli tek tek tebrik eden İl Emniyet Müdürü Şuayip Doğanç, sürücülerin polisin ihtarlarına mutlaka uymalarını isteyerek, 'İl ve ilçelerde görev yapan emniyet teşkilatımıza eğitim verildi. Arzumuz bunları kullanmamak. Gayemiz, vatandaşımızın huzurlu bir şekilde yaşamasıdır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından polisimiz teçhizat bakımından güçlendirilmiştir. Polisin yol kontrolü esnasında dur ihtarına uymayan, takipler sırasında da polisten kaçmaya çalışan şüphelilerin hayati ve maddi açıdan zarar görmeden veya en az zararla durdurulabilmesi için tüm teşkilata 216 adet yol kapanı dağıtıldı. Teşkilatımıza dağıtımı yapılan yol kapanları, tek kişi tarafından rahatlıkla kullanılabilecek. Kullanımı kolay, ergonomik bir gövdeye sahip, çok kısa sürede açılabilen bir aparat. Özellikle şehrimizin geçiş güzergahında adam öldürme ve yaralama, gasp, hırsızlık, kapkaç gibi suçlara karışıp kaçmaya çalışan ya da de ehliyetsiz sürücü, alkollü sürücü, eksik donanımı
bulunan veya herhangi bir sebeple polisimizin dur ihtarına uymayanlar yol kapanı kullanılarak durdurulacak. Sürücülerin araç lastiklerinin zarar görmemeleri için mutlaka dur ihtarına uymaları gerekir' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com