Suçlular cezalandırılsın

Suçlular cezalandırılsın
Geçtiğimiz Pazar günü Ankara'da Kasımpaşa ile Karşıyaka arasında oynanan final maçına giden Karşıyakaspor'lu taraftarların neden olduğu iddia edilen trafik kazasında hayatını kaybeden Ramazan Aydın'ın (18) babası Ali Aydın ve kazada yaralanan motosikle

Pazar günü İzmir -Uşak karayolunda bir motosiklete kamyonun çarpması sonucu bir kişi ölmüş bir kişi de yaralanmıştı. Kazaya Ankara'daki final maçına giden Karşıyakalı taraftarların neden olduğu iddia ediydi. Kazasda oğlunu kaybeden baba Ali Aydın, oğlunu kaybetmenin acısını yaşadığını ifade ederek suçluların cezalandırılmasını istedi. Oğlunun akrabaları olan Adem Adak ile birlikte Emirfakı Hamamı'nı gittiğini belirten acılı baba Ali Aydın, “Hamamdan dönerlerken Ankara'da Kasımpaşaspor ile Karşıyaspor arasında oynanacak final maçını izlemek için Ankara'ya giden Karşıyakaspor'lu taraftarını taşıyan otobüsle yolda karşılaşmışlar. Taraftarlardan bazıları motosikletle yolda giden oğlum ve arkadaşına el kol hareketleri yaparak hakaret etmiş. Daha sonra yol kenarında duran 35 S 82044 plakalı otobüsten inen H.D. isimli taraftar elindeki alkol şişesini motosikletle giden oğlum ve arkadaşına fırlatmış. Alkol şişesi motosikleti süren Adem Adak'ın kafasına isabet edince dengesini kaybederek motosirkletten düşmüşler. Bu sırada arkadan gelen kamyon motosikletten düşen oğluma çarpmı. Oğlum olay yerinde yaşamını yitirmiş. Olayla ilgili olarak jandarma gerekli soruşturmayı sürdürdü. İçki şişesini atan taraftar mahkeme tarafından tutuklandı. Otobüs ve kamyon sürücüsü serbest bırakıldı. Sorumluların cezalandırılmasını istiyorum.Benim canım yandı başkalarınında canı yanmasın. Bu tür taraftar olaylarına yetkililer gerekli önlemleri alarak dur desin'dedi.
Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü Adem Adak (24) ise taraftarların kendilerine alkol şişesi attığı için dengelerini kaybederek düştüklerini ve arkadan gelen kamyonun çarptığını söyledi.Hastane'deh daburcu olan ve ayağında kırık kafasında ve sırtında yaralar bulunun Adak, Havuza girmek için Emirfakı hamamına gitmiştik Geri dönüşte İzmir yolu üzerinde Karşıyaka taraftarlarını taşıyan otobüslerden birisi ile karşılaytık. 35 S 82044 plakalı otobüs bizi solladı. Bu esnada otobüsteki bazı taraftarlar bize el kol hareketleri yaptı. Motosikletin arkasında oturan Ramazan beni uyararak “Abi taraftarlara bulaşmayalım yanlarından uzaklaşalım” dedi. Bir süre sonra otobüs önümüzde durdu. Üç kişi otobüsten yere indi ve içlerinden birisi elindeki alkol şişesini bize attı. Şişe kafama isabet edince dengemizi kaybederek düştük. Arkamızdan gelen 42 R 4662 plakalı kamyon bize çarptı. Ramazan olay yerinde hayatını kaybetti ben sadece onun ayaklarını gördüğümü hatırlıyorum. Gerisini hatırlamıyorum ve gözümü açtığımda hastanedeydim”dedi.
Taraftarların neden olduğu bu tür acı olayların bir daha yaşanmaması için şetkililerin harekete geçmesi gerektiğini de ifade eden Adak, Karşıyakalı taraftarlarla sonuna kadar uğraşacağını ve suçluların cezalandırılmasını isediklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com