Sucukta korkunç hile

Sucukta korkunç hile
Eski bir çalışan sucuk sektöründe yapılan hileleri anlattı

Şarküteri ürünlerinde yapılan usülsüzlükler denetlemelere rağmen bitmiyor. Uzun süre bir sucuk firmasında çalışan bir işçinin anlattıkları duyanları şok etti.

Marketlerdeki son kullanma tarihleri geçen sucuk ve sosisleri tekrar yeni ürünlerle karıştırdıklarını anlatan G.S.; "İade sucukların üzerindeki zarları almamız isteniyordu, zarı sıyırıp yeni karışımlara ilave ediyorduk." sözleriyle yaşananları gözönüne seriyor. Hayvan yağı yerine donmuş sıvıyağ kullandıklarını da anlatan G.S.; "10 kiloluk sıvı yağ tenekeleri geliyordu. İşletmenin içinde bulunan bir tanka doldurulup içine bilmediğimiz bazı ilave maddeler konuluyordu. Bu karışımın içine ayrıca buz da ilave ediyorlardı. Daha sonra bu sıvı yağlar, kuyruk yağına benzer beyaz donuk bir hal alıyordu. Bunu alıp sucuk, sosis yapımında kullanıyorlardı." dedi.

İddiaların odağındaki firmanın yetkilisi ise geçmiş ürünleri değil ancak iade edilen ürünlerin bir kısmının yeni ürünlerin içine katıldığını söyledi. İddiaların analiz yapılarak ortaya çıkabileceğini söyleyen Gıda Güvenliği Hareketi Başkanı Kemal Özer; "Denetimler hangi yöntemlerle, kaç kişiyle, nerelerde yapılıyorsa vatandaşa bildirilmeli. Bakanlığın yaptığı denetimlerden haberimiz yok. Ne sıklıkla denetim yapılıyor bilmiyoruz." diyerek problemin bakanlığın denetimsizliğinden kaynaklandığını ifade etti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com