Sudan ve Topraktan Zehir Fışkırıyor Halk Kaçıyor!

Sudan ve Topraktan Zehir Fışkırıyor Halk Kaçıyor!
Hidrojen patlamasına karşı Fukuşima Nükleer Santrali'nde çatılara delik açıldı. Bölgedeki ıspanak ve süt örnekleri ile Tokyo civarındaki şebeke suyunda radyasyon bulundu...

DEPREM ve tsunaminin yerle bir ettiği Japonya'da hayatını kaybedenlerin sayısı 7 bin 200'e ulaşırken, yaklaşık 11 bin kişi ise kayıp. Depremde zarar gören Fukuşima Nükleer Santrali'nin 5 ve 6 numaralı reaktörlerini barındıran binaların çatıları, olası hidrojen patlamalarını önlemek amacıyla delindi. Tokyo Electric Power'dan (Tepco) yapılan açıklamada “Reaktörlerdeki hidrojen birikimi endişeleri nedeniyle, dış binalardaki çatılarda 3 ila 7,5 santimetrelik delikler açıldtı'' denildi.

Ancak tüm bu önlemlere rağmen radyoaktif zehir ülkeyi sarmaya devam ediyor. Fukuşima Nükleer Enerji Santrali'nin yakınındaki bölgelerden alınan ıspanak ve süt örneklerinde yüksek oranda radyasyon tespit edildi.

Gıda ihracatı yasaklandı

Hükümet sözcüsü Yukio Edano, Fukuşima'daki süt ile İbaraki ilinde yetiştirilen ıspanaktaki radyasyon seviyesinin güvenlik sınırlarının üstüne çıktığının belirlendiğini söyledi. Ayrıca Tokyo ve civarında şebeke suyunda radyoaktif madde izleri bulunduğu, ancak bu maddelerin oranının yasal sınırın altında olduğu açıklandı. Yetkililer, Tokyo, Tochigi, Gunma, Saitama, Chiba ve Niigata'da şebeke suyunda radyoaktif iyot bulduklarını, Tochigi ve Gunma'da ise sezyum bulduklarını açıkladı. Bu arada Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu, Fukuşima bölgesinden tüm gıda ürünlerinin ihracatına ikinci emre kadar son verildiğini bildirdi.

BAŞBAKANLIK TWITTER'DAN YAZDI

Dikkatli olun asit yağmuru başlıyor


JAPONYA Başbakanlığı Twitter'daki mesajda, Tohoku ve Kanto'da yağacak yağmurlarda radyoaktif maddeler olabileceğini duyurdu. Başbakanlık, halkın acil durum olmadığı sürece dışarı çıkmamasını, çıkılsa bile, baş bölgesinin ve cildin tamamen kapatılması gerektiği uyarısı yaptı. 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com