Süheyl Batum CHP'yi Karıştırdı!

Süheyl Batum CHP'yi Karıştırdı!
Süheyl Batum'un Selahattin Demirtaş'a cevabı partiyi karıştırdı...

CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum'un BDP lideri Selahattin Demirtaş'ın "Seçimde sol demokrasi cephesi" temennisine, "Ülkedeki eşitsizlikleri giderecek bütün partilerle işbirliği yaparız" yanıtını vermesi CHP'yi karıştırdı. Manisa Milletvekili Şahin Mengü, Batum'a "CHP'nin karar organlarının yerine konuşmak kimsenin haddi değildir" sözleriyle yanıt verdi.

Endişeyle okudum

Turktime'a konuşan Mengü, "CHP'ye kısa bir süre önce kaydolup genel sekreter olan Batum'un sözlerini endişeyle okudum. CHP'nin stratejik kararlarını Parti Meclisi ve kurultay verir. CHP geleneğinden gelmeyen Batum'un CHP'yi bağlar bir şekilde açıklama yapması CHP gelenekleriyle örtüşmez. CHP'nin karar organlarının yerine konuşmak kimsenin haddi değildir" dedi. Mengü, "CHP, BDP ile işbirliği yapacak mı" sorusuna ise şu yanıtı verdi:
"Teröriste terörist diyemeyen bir parti ile işbirliği yapamayız. Sayın ge nel sekreteri böyle bir açıkla ma rahatlığına iten neden Sayın Genel Başkan Kı-lıçdaroğlu'nun Paris'te bir savcıyı öldürmekten mahkum olmuş, sanatçı tarafı güçlü olsa da fikir suçu olmayan bir zatın mezarına gitmesi ve yine aynı şekilde, 'Apo'yu özledi k' diyen bir insanın mezarını ziyaret etmesidir."

Mengü, "Batum bu cesareti Kılıçdaroğ-lu'ndan mı aldı" sorusu üzerine ise "Evet, aynen öyle. Batum aklının ermediği siyasal bir açıklama yapma cesaretini işte bu mezar ziyaretleri sonrasında buldu. Geçmişte yaptığımız yanlış ittifakla bedel ödedik. Dışarıdan aldıkları talimatla CHP'yi yönetmek isteyenlere en iyi cevabı yine CHP tabanını verecektir" dedi.

CHP Grup Başkan Vekili Muharrem İnce de sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan "Hayatım CHP'ye hizmetle geçti. Bugünkü BDP'yle işbirliği yapılamaz, yapılırsa ben yokum. Bu kadar!" diye mesaj attı.

KİMSEYLE İTTİFAK ARAYIŞIMIZ YOK

Bilkent'teki TSK Rehabilitasyon ve Bakım I Merkezi'nde gazilerle bayramlaşan CHP lideri Kılıç' daroğlu, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı.

"Solda ittifak çağrıları var, CHP olarak siz bu çağrıları nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna Kıiıçdaroğlu, "CHP olarak bizim görüşümüz belli biz tek başına iktidar olmak istiyoruz. Herhangi bir ittifak arayışımız da yok. Bir çağrımız da yok. Siyasi partiler çağrı yapabilirler, bunlara saygı göstereceği. Ama bizim düşüncemiz, CHP'nin tek başına iktidar olması için halka gitmek, halk ile kucaklaşmak" yanıtını verdi.

Kıiıçdaroğlu, bayramlaşması sırasında mikrofonun açık olduğunu fark edemeyerek "Oruç bile tutmazlar, türbanı çözeriz diyorlar" diyen AK Partili Haluk Özdalga'nın sözleri için de "Kişilik sorunu olanlara yanıt vermem doğru olmaz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com