Süheyl Batum'dan olay yaratacak açıklamalar

Süheyl Batum'dan olay yaratacak açıklamalar
CHP Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum, Reyhanlı’da gerçekleşen patlamalar ile ilgili yaptığı açıklama çok konuşulacak!

CHP Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum, Reyhanlı’da gerçekleşen patlamalar ile ilgili yaptığı açıklamada, “İçişleri Bakanından, Dışişleri Bakanına, Savunma Bakanına kadar bir çok ortağı da vardır. Ancak esas fail Başbakan dedikleri kişidir.” dedi.

 
İşte Süheyl Batum tarafından“Türk Milletinin Başı Sağolsun”başlığıyla yapılan o açıklama:
 
“Maalesef Hatay'da (Reyhanlı) meydana gelen elim olayda 40'ı aşkın vatandaşımız yaşamını yitirdi, 100'den fazla kişi de yaralandı. Hatay milletvekili arkadaşlarımız, durumun televizyonlarda gördüğümüz, Irak'da ya da Suriye'de yaşanan vahim olaylardan çok daha feci olduğunu söylediler.
 
Bu durumda sözü uzatmaya hiç gerek yok. 40'dan fazla vatandaşımızın katledilmesinin tek bir sorumlusu vardır, KATİL TEK KİŞİDİR; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan.
 
Tabii ki, İçişleri Bakanından, Dışişleri Bakanına, Savunma Bakanına kadar bir çok ortağı da vardır. Ancak esas fail Başbakan dedikleri kişidir.
 
Sınırları açtılar, asker üniforması altında çapulcular ordusu topladılar. Kamplar kurdular. CHP bunları tek tek dile getirdi. Oralı bile olmadılar.
 
Hatay'lılar, Gaziantep'liler, Şanlıurfa'lılar "buralarda Suriye askerleri ve siviller ellerini kollarını sallaya sallaya dolaşıyorlar, yabancı devlet temsilcilerinin, istihbarat ajanlarının girmediği yer yok" dediler. Dikkat çekmeye çalıştılar. RTE oralı bile olmadı.
 
Cilvegözü kapısında kameralar önünde araba patladı. 14 kisi yaşamını yitirdi. Oralı bile olmadı.
 
Daha 10 gün önce pasaportsuz girmek isteyen Suriye'lilerin açtığı ateş sonunda bir polis memurumuz şehit oldu. RTE oralı bile olmadı.
 
CHP, MHP sürekli uyardılar. ABD deliğine süpürülmek korkusuyla, bunları yapma, kendi vatandaşlarına da zararı olacak dediler. "Siz Alevi'lerden yanasınız, tabii Genel Başkanınız Alevi, ondan böyle yapıyorsunuz"biçiminde yanıtlar verdi.
 
"Suriye'ye biz saldıralım" diye ortalara atıldı. ABD bile, "haydi oradan, otur oturduğun yerde, senin artık prestijin yok" diye yanıt verdi.
 
Daha bir kac gün önce "Kara harekatını biz başlatırız" dedi, sonra "yok yok, yanlış olmuş, hiç öyle der miyim" diye geri adım attı.
 
PKK ya gönderdiği yakın adamları, "kentleri patlayıcılarla doldurdunuz, hepsini biliyoruz ama bir şey yapmıyoruz" dedi. Bu söyledikleri ortaya çıkınca, hiç oralı olmamakla kalmadı. Bir gecede onları korumak icin özel yasa çıkarttı.
 
Ve geldik Reyhanlı'daki korkunç olaya, 40'ı aşkın vatandaşımızın yaşamını yitirdiği patlamaya.
 
Dediğim gibi, ortada tek suçlu vardır. Esas olarak tek asli fail vardır. Diğerleri de buna katılmışlardır.
 
Daha önce söylemiştim. Türk Ceza Kanunu'nda, bu suçlardan biri özellikle düzenlenmiştir. Kanunun 306'ıncı maddesinde:
 
"Türkiye Devletini savaş tehlikesi ile karşı karşıya bırakacak şekilde, yetkisiz olarak, ......... veya diğer hasmane hareketlerde bulunan kimseye beş yıldan on iki yıla kadar hapis cezası verilir.
 
(2) Fiil sonucu savaş meydana gelirse faile müebbet hapis cezası verilir.
 
(3) Fiil, sadece ......... veya Türkiye Devleti veya Türk vatandaşlarını misilleme tehlikesi ile karşı karşıya bırakacak nitelikte ise faile iki yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası verilir.
 
(4) ........ misilleme meydana gelirse ....... üç yıldan on yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.
 
Bunların hesabını mutlaka soracağız. Mutlaka sormalıyız da. Yoksa Turk milleti bize de sormalı."  (BCK)
 
Süheyl Batum
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com