Şuhut Kız Meslek Lisesi'nin temeli atıldı

Şuhut Kız Meslek Lisesi'nin temeli atıldı
Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde Şuhut Kız Meslek Lisesi'nin temel atma törenine katıldı.

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, memleketi Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde Şuhut Kız Meslek Lisesi'nin temel atma törenine katıldı.
Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, Afyonkarahisar'da Türkiye'nin ilk bal ormanının açılışının ardından yapımı Limak İnşaat tarafından üstlenilen Şuhut Kız Meslek Lisesi'nin temel atma törenine katıldı. Törene Bakan Eroğlu'nun yanı sıra AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ahmet Koca, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Haydar Koçaker, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Limak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ve davetliler katıldı.
Öğrencilerin çok daha iyi bir ortamda öğrenim görmesini istediklerini söyleyen Bakan Eroğlu, binanın çok hızlı bir şekilde yapılacağını ve depreme dayanıklı olacağını belirtti. Eroğlu, 'Bina çok hızlı bir şekilde yapılacak ve depreme dayanıklı olacak. 18 Ağustos'a kadar yetiştirilecek. Açılışına da Başbakanımızı ve Milli Eğitim Bakanımızı bizzat ben davet edeceğim. Ayrıca okul kütüphanesi için çok sayıda kitap hazırladım. Kitapları okul kütüphanesine bağışlayacağım' dedi.
Limak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir ise, eğitim hakkının insan haklarının ön koşulu olduğunu söyleyerek, 'Hepimiz, toplumsal olarak bu hakkı eşit olarak evlatlarımıza dağıtmalıyız. Eğitimli kız çocuklarının gelişen toplumumuzun mihenk taşı olacağı unutulmamalıdır. Eğitimli ve meslek sahibi kadın nüfusunun çoğalmasının gereğini yerine getirecek projelerde üzerimize düşeni yapmalıyız' diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bakan Eroğlu, Limak İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir'e teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Bakan Eroğlu ve Özdemir ile protokol üyeleri butona basarak inşaatın temelini attı.
12 bin metrekare açık, 5 bin 212 metrekare kapalı kullanım alanına sahip olacak okul, 480 öğrenci kapasiteli ve 16 derslikten oluşacağı belirtildi. Okulda, bilgisayar ve fen laboratuvarı, iş teknik atölyesi, spor salonu, resim ve müzik derslikleri, oyun odası, kütüphane, revir, basketbol ile voleybol sahası ve engelli asansörü bulunacak. Ayrıca okul binasına ek olarak 75 öğrenci kapasiteli anaokulu da yapılacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com