"Suikastı yapanlar bulunup cezalandırılsın"

"Suikastı yapanlar bulunup cezalandırılsın"
Ankara'da 17 sene evvel meydana gelen helikopter kazasında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis ile beraber şehit olan Eskişehirli Başçavuş Emin Öner'in amcası Ahmet Öner, helikopterin bir suikast sonucu düştüğünü iddia etti ve olayın araştırı

Ankara'da 17 sene evvel meydana gelen helikopter kazasında Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Eşref Bitlis ile beraber şehit olan Eskişehirli Başçavuş Emin Öner'in amcası Ahmet Öner, helikopterin bir suikast sonucu düştüğünü iddia etti ve olayın araştırılmasını istedi.

1993 yılında Ankara'da düşen helikopterde şehit olan ve memleketi Eskişehir'in Kaymaz beldesinde toprağa verilen Teknisyen Başçavuş Emin Öner'in amcaları Ahmet Öner (73) ve Veysel Öner (70), yeğenlerinin belde mezarlığındaki kabrini sık sık ziyaret ederek dua ediyor. Merhum Öner'in amcası Ahmet Öner, kendilerinin baştan beri helikopterin suikast sonucu düştüğüne inandıklarını belirterek, 'Ancak kimseyi ele vermediler. Bu soruşturmanın başlatılması ile ilgili yapılan çalışmadan memnunuz. Şehidimizin kızı,
(Babamın kanını yerde bırakmayacağım) demişti, o sözünü yerine getirdi ve pilot oldu' dedi.
Öner, daha önceleri ziyarete gelenin çok olduğunu ifade ederek, 'Helikopterle geliyorlardı. Şimdi 2 yıldır gelen giden yok' diye yakındı. Amca Öner, sözlerini söyle sürdürdü: 'Orgeneral Bitlis ve yeğenim, helikopterle kazadan bir gün önce bir süre havada tur atmışlar. Ancak hava sisli olduğu için geri dönmüşler ve ertesi gün helikopteri kontrol etmemişler. Sonunda helikopter Ankara'da suikast sonucu düştü'.
Öner, ulusal bir gazetede, kazayla alakalı raporun değiştirildiğine dair bir albayın açıklamaları olduğu yönündeki soruya, 'Biz albaya teşekkür ederiz. Albay bu işi aydınlatmış. Olayı gün yüzüne çıkarmak için çabalıyor' cevabını verdi.
Amca Veysel Öner de olayın araştırılmasını isteyerek, 'Bu konu araştırılsın, yapanlar bulunarak cezalandırılsın. Vatanı bekleyen adama neden bunu yapmışlar? Bunun araştırılmasını istiyoruz' ifadesinde bulundu.
Şehit Öner'in kız kardeşi Sema Elvan ise, 'Bu zamana kadar suçluları ortaya çıkaramadılar, şimdi neden açıklama yapıyorlar, vicdanları el vermediği için mi? Abimizi 39 yaşında toprağa verdik. Peki, bu zamana kadar niçin kimse bir şey demedi? Suçluları meydana çıkarsınlar. Kim haklı, kim haksız, niçin helikopter düşürüldü, düşürülme sebebi neydi, bütün bunları açıklasınlar. 6 şehidin kanı yerde kalmasın' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com