Şükrü Nazlı, Haziran Ayını Değerlendirdi

Şükrü Nazlı, Haziran Ayını Değerlendirdi
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, haziran ayı İl İl Genel Meclisi toplantısnı değerlendirerek, İl Genel Meclisi çalışmaları hakkında basın mesnsuplarına açıklamalarda bulundu.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, haziran ayı İl İl Genel Meclisi toplantısnı değerlendirerek, İl Genel Meclisi çalışmaları hakkında basın mesnsuplarına açıklamalarda bulundu.
Meclisin bu ay düzenlediği birleşimlerde, Nafi Güral Eğitim Vakfı'nın 2014 yılına kadar ihtiyaç sahibi öğrencilere para ve yemek yardımıyla okulların araç, gereç, donanım ihtiyaçlarına ilişkin bağışlarının kabul edildiğini vurguladı. Nazlı, İl Özel İdaresinde düzenlediği basın toplantısında, bu ay toplantıların 1-5 Haziran tarihleri arasında 5 birleşim halinde gerçekleştirildiğini ve gündemde yer alan 22 maddenin görüşülerek karara bağlanıp 16 önergenin ilgili komisyonlara sevk edildiğini söyledi.
Bu toplantılarda mülkiyeti İl Özel İdaresine ait termal otel ve tesislerin 10 yıllığına kiraya verilmesi için encümene yetki verildiğini belirten Nazlı, İl Özel İdaresi mülkiyetindeki Simav ilçesi Akbaldır mevkisinde bulunan 7 bin 892 metrekare arsanın da Osmanbey İlköğretim Okulu inşa edilmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğüne tahsis edildiğini söyledi.
Nazlı, Dumlupınar ilçesi Zafer Mahallesi'ndeki 513 metrekare alanda bulunan Atatürk Evi'nin Milli Parklar Genel Müdürlüğü'ne devredildiğini anlatarak, konuşmasında şu açıklamalarda bulundu:
''Haziran ayı toplantımızın bir diğer önemli konusu da Eğitime Yüzde 100 Destek kampanyası çerçevesinde Nafi Güral Eğitim Vakfının şartlı bağış talebinin görüşülmesi konusuydu. Bu kapsamda Nafi Güral Eğitim Vakfının 500 dar gelirli öğrencinin giderlerinde kullanılmak üzere yapacağı bağışın, 250 öğrenciye öğle yemeği verilmesine ilişkin yapılacak bağışın, il merkezi ve ilçelerdeki tüm okulların ihtiyaç duyduğu eğitim materyalleri ve okulların onarım ve bakımı için yapılacak olan bağışların, her yıl meclis gündemine gelerek zaman kaybının önlenmesi amacıyla 2010-2014 yıllarını kapsayacak şekilde kabulüne karar verilmiştir. Bu hayırlı girişimin diğer özel teşebbüs ve işverenlerimize örnek teşkil etmesi dileğiyle Nafi Güral'a ve Eğitim Vakfı yöneticilerine İl Genel Meclisi olarak halkımız ve öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.''
Domaniç ilçesine bağlı Saruhanlar köyündeki içme suyunun Böcen, Soğucak ve Tavşanlı Yörgüç köylerine verilmesi konusunun da kabul edildiğini bildiren Nazlı, Çavdarhisar ilçesi Gökler ve Emet ilçesi Esatlar köyleri civarında bulunan su kaynaklarının bulunduğu bölgede yatırım yapan şirket yöneticilerine teşekkür etti.
Nazlı, son olarak İl Genel Meclisi'nin temmuz ayı toplantısının 05 Temmuz 2010 tarihinde başlayacağını da hatırlattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com