Şükür: F.Gülen'den İcazet Almam!

Şükür: F.Gülen'den İcazet Almam!
Hakan Şükür, siyasete girerken Fetullah Gülen'den icazet almasının söz konusu olmadığını belirtti..

AK Parti'nin İstanbul 3'üncü Bölge, 4'üncü sıra milletvekili adayı, eski milli futbolcu Hakan Şükür, "Danışacağım tek büyüğüm" dediği Başbakan Tayyip Erdoğan'ın bilinmeyen video kasetlerini anlattı.

'GELECEĞİN GÜÇLÜ ANNELERİ OLUN'
Erdoğan'ın çocuklarına hitaben hazırladığı videolar bulunduğunu söyleyen Şükür, "İki kızıma özel, kendi ağzından sözler var. 'İyi okuyun, geleceğin güçlü anneleri olun' diye. Eğitim alanında video görüntüsü şeklinde verdiği nasihatleri var. Onlara verilen mesajı motivasyon aracı olarak kullanıyoruz. Çocuklarımızın düğünlerinde, sayın Başbakanımızın, bence tarihin en başarılı insanının ağzından çıkan sözleri, sürpriz olarak göstermek için hatıra olarak saklıyorum. İnşallah gerçekleştiğinde çok ayrı bir anı olacak hepimize" dedi.

DANIŞACAĞIM TEK BÜYÜĞÜM SAYIN BAŞBAKAN'DIR
Siyasete girme kararı verirken kimseye danışma gereği duymadığını anlatan Şükür, "Başbakan'la Galatasaray'da oynamak için İstanbul'a geldiğim yıllarda tanıştım. Dostluğumuz 18 yıldır aralıksız sürüyor. Danışacağım tek büyüğüm Sayın Başbakan'dır" dedi.

SİYASETE GİRİŞ ÖYKÜSÜ
Şükür siyasete giriş öyküsünü ise şöyle anlattı: "İstanbul'a 1992- 1993'te geldim. Başbakanımız da 1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı oldu. Ama öncesinde spora verdiği değeri gördüm. Spor organizasyonlarında beni görmek istiyordu. Sıklıkla görüşüyorduk. Zaten fikir birliğimiz vardı. Bana, 'Siyaseten de beraber olalım' dedi. Böylesine başarılı, samimi ve dürüst bulduğum bir insandan teklif almak onur vericiydi. Zaten 18 yıldır bir beraberliğimiz var. Resmi olarak da beraber olmayı uygun gördük. Siyasete girerken danışacağım tek kişi bu ülkenin Başbakanı. Başbakanlıktan ziyade çok yakın bir büyüğüm. Kendisi böyle bir teklif sununca herhangi bir kimseye danışmama gerek kalmadı. Demek ki benim bir şeyler yapabileceğime dair bir beklentisi, umudu vardı. Böyle bir teklif de kendisinden gelince hiç düşünmeden kabul ettim.

İNSANLAR EN ÇOK İMZALI FORMA İSTİYORLAR
İnsanlar bir ricanız var mı dediğinizde sarılıyorlar. Oturup dertleşince iletiyorlar sorunlarını. Özel seanslar düzenliyoruz. En çok imzalı forma istiyorlar. Hoşgeldiniz diyorlar. Talepte değil, ikramda bulunuyorlar. Neredeyse ben onlardan isteyeceğim. Etrafımda toplanıyorlar, yılların özlemi gibi geçiyor. Güvenilir ve sorumlu yapıma güveniyorlar. Bölge belediye başkanlarıyla geziyorum."

'GÜLEN'DEN İCAZET ALMAM SÖZ KONUSU DEĞİL'
Hakan Şükür, siyasete girerken Fetullah Gülen'den icazet almasının söz konusu olmadığını belirterek, "Biz denizde yelken açtık. Arkamızdan rüzgar gelmesi bizi sevindirir. Herkesin duasını bekliyoruz" dedi.

MİLLETVEKİLİ SEÇİLİRSE İLK İCRAATI
Şükür, 12 Haziran seçimlerinden sonra Başbakan Erdoğan'ın da katılacağı rahatlama maçları düzenleyecek. Bölgeler arası futbol turnuvasında, herkes kendi bölgesini temsilen maç yapacak. Eğer seçilebilirse bu turnuva Hakan Şükür'ün milletvekili olarak ilk icraatı olacak..
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com