Şükür'ün mazeret beyanları Meclis gündeminde!

Şükür'ün mazeret beyanları Meclis gündeminde!
CHP’li Özcan, TBMM Başkanlığı’na Hakan Şükür'ün mazeret beyanları için başvurdu...

Bolu Milletvekili Tanju Özcan, TBMM Başkanlığı’na, AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün mazeret beyan ettiği günlerde profesyonel anlamda yorumculuk yapıp yapmadığı iddialarının araştırılarak, mazeretin geçerli bir dayanağı olup olmadığının tespiti, mazeretin gerçeğe aykırı bulunması halinde adı geçen milletvekiline disiplin cezası verilmesi için başvurdu.

-BMM BAŞKANLIĞI'NA ŞÜKÜR BAŞVURUSU

CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, TBMM Başkanlığı’na, AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün mazeret beyanları hakkında başvurdu.
Özcan, AKP İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün özel bir televizyon kanalı ile yaptığı sözleşme sonrasında yaşanan tartışmaları hatırlatarak, şöyle dedi:

TV 8 isimli ulusal yayın yapan televizyon kanalında konu ile ilgili 5 Mart 2012 tarihinde yapılan bir haberde, ‘Milletvekili Hakan Şükür’ün 4 Ocak ve 1 -2 Şubat 2012 tarihlerinde mazeret bildirerek TBMM çalışmalarına katılmadığı ancak Lig TV isimli kanalda yayınlanan programlarda yorumculuk yaptığı’ iddia edilmiştir. Bu iddianın doğru olması çok vahim sonuçlar doğurmaya matuftur. Zira bir milletvekilinin asli görevi olan yasama faaliyetleri yerine, aldığı ücret karşılığında profesyonel yorumculuk yapması kabul edilemez. Ayrıca adı geçen milletvekilinin mazeret beyanının içeriğinin incelenmesi, yanlış beyanda bulunup bulunmaması önem arz etmektedir.

-ÖZCAN, KONUNUN ARAŞTIRILMASINI İSTEDİ-

Konunun TBMM Başkanlık Divanı tarafından incelenmesini talep eden Özcan, başvurusunda şöyle dedi:

İstanbul Milletvekili Hakan Şükür’ün mazeret beyanlarının geçerli bir mazerete dayanıp dayanmadığı, Milletvekilinin mazeret beyan ettiği günlerde profesyonel anlamda yorumculuk yapıp yapmadığı iddialarının araştırılarak, mazeretin geçerli bir dayanağı olup olmadığının tespiti, mazeretin gerçeğe aykırı bulunması halinde adı geçen milletvekiline disiplin cezası verilmesini, saygılarımla arz ederim.” 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com