Sulama göleti belediyeye devredildi

Sulama göleti belediyeye devredildi
Kütahya İl Özel İdaresi'nce ihalesi ile tamamlanan Pazarlar Sulama Göleti, Pazarlar Belediyesi'ne devredildi.

Kütahya İl Özel İdaresi'nce ihalesi ile tamamlanan Pazarlar Sulama Göleti, Pazarlar Belediyesi'ne devredildi.
Pazarlar Sulama göleti 1982 yılında yapımına başlandı ve 28 yıl sonra göletin suyu toprakla buluşacağı bildirildi. Göletin 2 bin metreküp havzası bulunuyor. Ayrıca Göletin 4 bin 500 dekar sulama havzası bulunuyor.
Pazarlar Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan toplantıda Pazarlar Sulama Göleti devir protokolü imzalandı. Pazarlar Belediyesi adına Belediye Başkanı Ahmet Torun, Belediye Meclis üyeleri Hasan Girgin ve Muzaffer Günal imzaladı. İl Özel İdaresi adına su ve kanal hizmetleri şube Müdür vekili Murat Koyak tarafından imzalandı. İmza töreninde Pazarlar Kaymakamı Murat Beşikci'de hazır bulundular.
İmza töreninden sonra İl Özel İdaresi adına Su ve Kanal Hizmetleri Şube Müdür Vekili Murat Koyak, “1982 yılında yapımına başlanan, 1990 yılında tam doluluk oranına ulaşan Pazarlar sulama göletinin sulama sistemi 2009 yılında İl Özel idaremizce tamamlandı. 2 bin metreküp su kapasitesi olan göletin 4 bin 500 dekar sulama sahası bulunuyor. Pazarlar çiftçisi artık sulu tarımla tanışacaktır. İl özel İdaresi olarak göleti Pazarlar Belediyesine devrettik. Bundan sonra tüm sorumluluk Pazarlar Belediyesine aittir. Herkese hayırlı olsun” dedi.
Pazarlar Belediye Başkanı Ahmet Torun ise, “Göletimizi işletmesini İl Özel idaresi tarafından belediyemize devredildi. İlçemiz çiftçisi sulu tarımla tanışacaktır. Damla sulama sistemine geçilmesi için büyük çabalar harcama sarf edildi. Göletimizin sulu tarıma geçmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederim” diye konuştu.
Kaymakam Murat Beşekci'de, “Devlet buruya büyük yatırım yapmıştır. Bu yatırımın kullanılmaya başlaması bizleri son derece memnun ediyor. Kaymakamlığımıza ve Belediyemize vatandaşların müracaatlarında her türlü yardıma alacaklardı. Göletin belediyeye devri hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com