Sulama Göletlerinde Doluluk

Sulama Göletlerinde Doluluk
Kütahya'nın Pazarlar ilçesindeki tarımsal sulama amaçlı üç sulama göletinde tam doluluk oranına ulaşıldığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, geçen yıl metrekareye toplam 600 kilogram yağış düşen Pazarlar'da bu yılın ilk üç ayında 900 kilogram yağış kaydedildi.
Etkili yağışlara, yüksek kesimlerde eriyen kar sularının eklenmesi, göletlerdeki doluluk oranının tam seviyeye ulaşmasını sağladı.
Yetkililer, göletlerdeki doluluğun kuraklık endişesini tamamen ortadan kaldırdığını ve 2009 yılının çiftçiler açısından verimli bir yıl olacağını belirtti.
Son yıllarda etkili olan küresel ısınma nedeniyle, yağışların artmasını beklemediklerini ifade eden yetkililer, şu bilgiyi verdi:
''Özellikle son aylardaki yağışlar, tarım sektörünün yüzünü güldürdü. Küresel ısınma tehdidine karşı yağışların artması insanlık için çok önemli. Geçen yıllarda yaşanan kuraklık nedeniyle çiftçimiz büyük kayıplar yaşadı. Bu yıl geçen yıla oranlara su seviyelerinde ciddi bir artış var. Ekonomik krizin yaşandığı bir dönemde yağışların artması ürün kalitesini artıracaktır. Bu yıl kuraklığın olmayacağını ve çiftçilerimizin ürünlerinin değerini bulacağını düşünüyoruz.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com